Трамп схвалив проведення кібероперації з відключення інтернету російській "фабриці тролів" у день виборів у Конгрес – ЗМІ
Військова операція проти російського "Агентства интернет-исследований" була частиною ширших зусиль кібервійськ США щодо недопущення втручання в політику США напередодні проміжних виборів. Документ про проведення операції підписав президент США Дональд Трамп, повідомляє телеканал NBC.
Президент США Дональд Трамп особисто підписав документ про проведення кібервійськами США операції з відключення доступу в інтернет російській "фабриці тролів" під час проміжних виборів у США 2018 року. Про це 26 лютого повідомив телеканал NBC із посиланням на кілька джерел, ознайомлених із ситуацією.
Такі дії США щодо російського "Агентства интернет-исследований", відомого як "фабрика тролів", співрозмовники телеканала називали "найагресивнішими" з тих, до яких вдавалася адміністрація президента Дональда Трампа для боротьби з втручанням Росії у вибори.
Джерела телеканала повідомили, що військова операція проти "Агентства интернет-исследований" була частиною ширших зусиль кібервійськ США на чолі з генералом Полом Накасоне з метою не допустити втручання в політику США напередодні проміжних виборів.
Білий дім від коментарів відмовився.
Про проведення операції 26 лютого повідомило видання The Washington Post. Операція тривала від початку голосування 6 листопада 2018 року до закінчення підрахунку голосів, щоб не дати змоги тролям розсилати в соцмережах повідомлення, які ставили б під сумнів результати виборів, сказало одне з джерел.
Співробітники "фабрики тролів" не розуміли, що відбувається, і постійно зверталися до системних адміністраторів, писало видання.
6 листопада 2018 року у США відбулися проміжні вибори, було переобрано 35 зі 100 сенаторів і всіх 435 членів Палати представників Конгресу.
У жовтні кіберкомандування збройних сил США провело превентивну операцію із захисту довиборів від російського втручання, повідомляло видання The New York Times із посиланням на джерела. Американські військові зв'язувалися з росіянами, яких підозрюють у поширенні дезінформації, повідомляли їм, що за їхньою діяльністю стежать і що їм можуть загрожувати санкції або висунення офіційних обвинувачень.