Трамп заборонив американцям здійснювати операції із суверенним боргом Венесуели
Заборону на операції з акціями та борговими цінними паперами Венесуели введено указом президента США Дональда Трампа наступного дня після переобрання Ніколаса Мадуро венесуельським президентом.
Президент США Дональд Трамп підписав указ, який забороняє фізичним та юридичним особам у Штатах здійснювати операції із суверенним боргом Венесуели. Документ опубліковано 21 травня на сайті Білого дому.
"Усі транзакції, пов'язані з наданням фінансування та іншими угодами, заборонені", – ідеться в указі.
Під це обмеження потрапила купівля будь-яких боргових зобов'язань уряду Венесуели, зокрема дебіторської заборгованості. Зокрема, боргу венесуельської державної нафтової компанії PDVSA і Центрального банку Венесуели.
Санкції схвалено "з огляду на нинішні дії режиму [президента Венесуели Ніколаса] Мадуро", указав Трамп.
Він заявив про процвітання у Венесуелі корупції, придушення політичної опозиції, "спроби підірвати демократичний порядок шляхом проведення позачергових виборів, які не є ні вільними, ні справедливими".
Відповідальним за виконання указу названо міністерство фінансів США.
20 травня у Венесуелі пройшли президентські вибори. За даними місцевого центрвиборчкому, за Мадуро проголосувало 68% виборців. За його найближчого суперника, лідера партії "Прогресивний авангард" Анрі Фалькона, проголосувало втричі менше виборців. Опозиція заявила, що під час голосування зафіксовано численні порушення.
За два дні до виборів, 18 травня, у США заявили, що Мадуро причетний до наркоторгівлі. Через це аамериканський мінфін увів санкції проти заступника Мадуро в керівній Соціалістичній партії, колишнього міністра внутрішніх справ Діосдадо Кабельйо, його дружини, брата і ділового партнера.
Після закінчення виборів Держдепартамент США заявив, що вважає їх нелегітимними.
Мадуро керує країною із квітня 2013 року. У 2017 році у Венесуелі пройшли антиурядові акції протесту, під час яких загинуло понад 100 осіб.