Трамп закрив південний кордон США для нелегалів

Президент США Дональд Трамп 22 січня підписав указ, який зупиняє в'їзд іноземців у країну через її південний кордон, тобто з Мексики. Про це поінформувала пресслужба Білого дому.
У повідомленні зазначено, що конституція США зобов'язує владу захищати кожен штат від вторгнення.
На сайті Білого дому йдеться, що про захист від вторгнення просив Техас, але під час президентства Джо Байдена федеральний уряд "не зміг захистити їх від мільйонів нелегальних іммігрантів, які вторглися до Сполучених Штатів, у їхні громади, наклавши на державні й місцеві органи влади мільярди доларів витрат".
Окрім того, указ вимагає негайної депортації нелегальних мігрантів. Такі повноваження Трамп надав міністерству внутрішньої безпеки, міністерству юстиції та Державному департаменту США.
Американський президент також обмежив доступ до положень імміграційного законодавства, яке дозволило б іноземцям, котрі нелегально потрапили до США через південний кордон, залишитися у країні й дістати прихисток.
Контекст:
Про свої наміри депортувати нелегальних мігрантів зі США й посилити імміграційну політику Трамп неодноразово говорив під час передвиборчих кампаній 2016-го, 2020-го і 2024 року.
Він, зокрема, різко критикував експрезидента США Джо Байдена й кандидатку на пост президента США від Демократичної партії, колишню віцепрезидентку Камалу Гарріс через те, що вони нібито відкрили кордони для всіх охочих, що, на його думку, призвело до зростання рівня насильства і злочинності.
Увечері 20 січня 2025 року Трамп і його віцепрезидент Джей Ді Венс склали присягу в Капітолії. Тоді він і підписав указ, який значно обмежує набуття громадянства за правом народження, повідомляють The Washington Post і CNN. Він забороняє видавання документів про громадянство дітям, котрі народилися у США від батьків без законного статусу. Обмеження поширюється на дітей, які народяться за 30 днів після підписання указу.
Джерело Reuters розповіло 22 січня, що США скерують додатково 1,5 тис. своїх військових на південний кордон країни, тобто на кордон із Мексикою.