Туреччина скасувала візит до Анкари міністра оборони Швеції. Було заплановано переговори щодо розширення НАТО

Йонсон (на фото) пояснив, що поспілкувався з Акаром у Німеччині
Фото: ЕРА
Туреччина скасувала запланований на 27 січня візит до Анкари міністра оборони Швеції Пола Йонсона, проінформувало 21 січня державне турецьке агентство "Анадолу".

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар назвав запланований візит "безглуздим" і оголосив, що Анкара вирішила скасувати візит шведського міністра.

Акар пов'язав це рішення з "антитурецькими акціями" у Швеції прибічників сирійського крила Робітничої партії Курдистану, яку Туреччина вважає терористичною, а також із "провокаціями зі спаленням копії Корану".

"Чекаємо від Стокгольма вжиття заходів та конкретних кроків", – заявив міністр оборони Туреччини.

Reuters пише, що Йонсон розповів про зустріч з Акаром 20 січня "під час зустрічі західних союзників у Німеччині", і під час спілкування вони "вирішили відкласти заплановану зустріч".

Британське агентство розповіло, що на проведення акцій протесту у Стокгольмі надала дозвіл влада Швеції. Планують, що ввечері 21 січня 500–600 людей зберуться, щоб висловити свій протест проти вступу Швеції в НАТО, який залежить від ратифікації Туреччини. Також на акції протесту ультраправий політик мав намір спалити Коран біля посольства Туреччини.

Контекст:

Швеція і Фінляндія одночасно подали заявки на вступ у НАТО 18 травня 2022 року, після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

28 із 30 членів НАТО ратифікували вступ Швеції та Фінляндії в Альянс, заявляв генсек союзу Єнс Столтенберг 20 жовтня. Окрім Туреччини, його не ратифікувала Угорщина. Очікують, що Будапешт ухвалить це рішення на початку 2023 року.

Туреччина виступала проти членства Швеції і Фінляндії в НАТО ще до подання ними заявки на вступ до Альянсу. Як пояснював 16 травня президент країни Реджеп Ердоган, Туреччина не схвалює заявки, тому що Швеція і Фінляндія "не мають чіткої та недвозначної позиції щодо терористичних організацій". Такою в Анкарі вважають, зокрема, Робітничу партію Курдистану.

29 листопада міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Швеція і Фінляндія досягли прогресу в одержанні схвалення Туреччини на вступ у НАТО, але вони мають зробити ще більше.