У Балтійському морі пошкоджено ще один кабель. ВМС Латвії обстежили судно, яке прямувало до РФ

Латвійський державний радіотелевізійний центр (LVRTC) поінформував, що вранці 26 січня було пошкоджено підводний оптоволоконний кабель у Балтійському морі.
Система моніторингу передавання даних LVRTC виявила перебої у наданні послуг передавання на ділянці Вентспілс – Готланд (Швеція).
Повідомляють, що LVRTC і далі надає послуги альтернативними маршрутами передавання даних. Зараз можливі затримки у швидкості передавання даних, але здебільшого це не зачіпає кінцевих користувачів у Латвії, наголосили в центрі.
"Є підстави вважати, що кабель суттєво пошкоджено внаслідок впливу зовнішніх чинників", – ідеться в повідомленні.
Враховуючи, що кабель лежить на глибині понад 50 м, точний характер пошкодження можна буде визначити лише після початку ремонтних робіт, зазначили у LVRTC.
LSM повідомив, що військово-морський патрульний корабель обстежив район імовірного пошкодження кабелю, а також оглянув судно, яке прямувало до Росії. ВМС Латвії не виявили на його борту будь-якої підозрілої активності чи пошкоджень якоря.
Контекст:
Це вже не перший випадок пошкодження кабелів у Балтійському морі останнім часом.
18 листопада минулого року ЗМІ повідомили, що розірвано кабель C-Lion1, який пролягає від острова Сантахаміна (Фінляндія) до міста Росток (Німеччина). Того самого дня стало відомо, що також було пошкоджено кабель зв'язку між Литвою і Швецією. Наприкінці листопада підводні кабелі зв'язку в Балтійському морі між Фінляндією та Німеччиною, а також між Литвою і Швецією відремонтували.
На початку грудня ЗМІ повідомили про пошкодження інтернет-кабелю між Швецією та Фінляндією.
25 грудня фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю EstLink 2, який з'єднує Фінляндію й Естонію. Його міг пошкодити якір нафтового танкера Eagle S, що входить до складу російського "тіньового флоту", заявили 26 грудня в Національному бюро розслідувань Фінляндії.
Окрім цього електрокабелю, 25 грудня також вийшло з ладу три кабелі зв'язку між Естонією та Фінляндією.
27 грудня видання Lloyd's List заявило, що на танкері Eagle S було встановлено передавальні та приймальні пристрої, які фактично дали йому можливість стати "шпигунським" кораблем країни-агресора Росії.