У Білому домі відповіли на запитання про ймовірні санкції проти Ахметова
Захід транслювали у Facebook відомства.
Псакі запитали, чи можуть США ввести санкції проти українського бізнесмена Ріната Ахметова через його причетність до планування держперевороту в Україні, про який заявляв наприкінці листопада президент Володимир Зеленський.
"Мені немає чого оголосити щодо розгляду можливості введення санкцій, – відповіла Псакі. – Ми, звичайно, розглядаємо низку санкцій з огляду на те, що фіксуємо нарощування російських сил та войовничу риторику. Але мені нічого оголосити, крім цього".
Контекст:
Зеленський про ймовірну підготовку держперевороту оголосив 26 листопада під час пресмарафону, який транслювали у прямому ефірі. Зеленський говорив, що плани організувати держпереворот є "підставою бізнесмена Ріната Ахметова". "Я вважаю, що це операція, його втягують у війну проти держави України. Вважаю, що він розпочав її, вважаю, що це буде його велика помилка, бо не можна воювати проти свого народу, проти президента, який обраний народом України", – заявив президент.
Ахметов звинувачення Зеленського назвав "суцільною брехнею". "Моя позиція була і буде однозначною: незалежна демократична та цілісна Україна з Кримом та моїм рідним Донбасом. Мої дії це підтверджують", – наголосив він.
СБУ 29 листопада оголосила про відкриття кримінального провадження про "підготовку окремими громадянами України та РФ дій із метою захоплення державної влади". Деталей про нього не повідомляли.
Доказів підготовки перевороту за цей час влада України не оприлюднила, але ексглава МВС Арсен Аваков повідомив, що після слів Зеленського протягом двох годин акції всіх українських компаній на Лондонській біржі впали.
Заступниця Арахамії у фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук вважає, що держпереворот не відбувся через те, що глава держави "зіграв на випередження". Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк стверджує: заява Зеленського, що він має інформацію про підготовку держперевороту, дала змогу запобігти йому.