У Білорусь вирушив новий ешелон із військовою технікою з РФ
З Амурської області (РФ) до Білорусі скеровано черговий залізничний ешелон із технікою військових підрозділів матеріально-технічного забезпечення для участі у спільних військових навчаннях із перевірки сил реагування. Про це 28 січня повідомляє пресслужба російського міноборони.
"У межах заходів черговий залізничний ешелон із технікою підрозділів матеріально-технічного забезпечення Східного військового округу вибув з Амурської області в Республіку Білорусь", – повідомили у пресслужбі.
У міноборони РФ зазначили, що військові мають виконати "низку навчальних завдань" на незнайомих полігонах Білорусі.
Контекст:
29 грудня 2021 року президент РФ Володимир Путін і Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, під час зустрічі в Санкт-Петербурзі підтвердили плани щодо проведення 2022 року спільних військових навчань російських та білоруських військовослужбовців на території Білорусі "Союзна рішучість – 2022".
17 січня 2022 року Лукашенко заявив, що "йде нарощування військового контингенту на південних кордонах" Білорусі, маючи на увазі зосередження підрозділів МВС України через міграційну кризу на кордонах білоруської держави.
"Сьогодні ми бачимо, що нам треба в цьому західному та південному регіоні, "білоруському балконі", провести солідні навчання. Це мають бути нормальні навчання з відпрацювання певного задуму у протистоянні із цими силами Заходу (Прибалтика і Польща) та Півдня (Україна)", – наголосив Лукашенко.
18 січня до Білорусі на навчання почали прибувати підрозділи збройних сил РФ. У Держдепі США того ж дня заявили, що занепокоєні через переміщення військ РФ до Білорусі, оскільки в такий спосіб Росія може "створити привід для можливого вторгнення" в Україну за кількома напрямками. У МЗС Білорусі назвали цю заяву "набором фантазій та страшилок".
Спікер Держдепартаменту США Нед Прайс заявив 25 січня, що США та їхні союзники й партнери вживуть заходів у відповідь проти Білорусі, якщо її територію буде використано для вторгнення РФ в Україну.