У Білорусі молодь залучають до озброєння російської армії дронами – Центр нацспротиву при ЗСУ
У Білорусі представники країни-агресора Росії курують залучення місцевої молоді до роботи на російський оборонно-промисловий комплекс . Про це 28 квітня поінформував Центр національного спротиву, який створили Сили спеціальних операцій ЗСУ.
"У Білоруському державному технічному університеті розпочався міжнародний молодіжний форум із розробки БПЛА, який курують росіяни. Так, на форумі були помічені представники терористичної організації ПВК "Вагнер". Задачею форуму є "максимально залучити молодих білорусів до розробки й виробництва БПЛА для ЗС РФ", – ідеться в повідомленні.
За даними Центру нацспротиву, куратори форуму – держсекретар Союзної держави Білорусі та РФ Дмитро Мезенцев і посол Росії в Білорусі Борис Гризлов.
"Також до Мінська приїхала представницька делегація від Казанського технічного дослідницького університету, яка займається розробленням бойових БПЛА у РФ. Саме до університету в Казані очікують постачання наукових кадрів для роботи на російський ОПК", – підкреслили автори матеріалу.
Контекст:
Білорусь і Росія створюють Союзну державу і співпрацюють у військовій сфері. Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, із Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдавання по Україні ракетних і авіаударів.
Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, визнав, що його країна бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває й нікуди не скеровує своїх військових". У Раді нацбезпеки і оборони України вважають, що президент країни-агресора РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.
24 січня 2023 року Лукашенко заявив, що Україна нібито пропонувала Білорусі укласти "пакт про ненапад", пізніше він повторив це. Глава Української держави Володимир Зеленський наголосив, що Україна "не збиралася й не збирається нападати на Білорусь", але, з огляду на те, що в російських військ у цій державі "військовий шенген", усім українським військовим "поставлено завдання готуватися до будь-яких викликів".
16 лютого Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.
1 квітня Генштаб ЗСУ зазначав, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають територіальні підрозділи російської армії.