У Білорусі ввели заборону на торгівлю піротехнікою. Раніше мінчани використовували феєрверки проти ОМОН
Запровадження заборони на торгівлю піротехнікою в Білорусі передбачено постановою Ради міністрів від 11 серпня.
У Білорусі вводять заборону на оптову та роздрібну торгівлю піротехнічними виробами. Про це агентству БЕЛТА повідомили в міністерстві антимонопольного регулювання і торгівлі Білорусі.
Запровадження заборони передбачено постановою Ради міністрів від 11 серпня 2020 року №475 "Про обіг піротехнічних виробів". Документ набув чинності 12 серпня, зауважує агентство.
На протестах у Білорусі 10 серпня проти співробітників ОМОН використовували феєрверки, повідомляв Telegram-канал NEXTA Live.
У Білорусі 9 серпня минув основний день голосування на президентських виборах. Згідно з попередніми результатами Центрвиборчкому країни, за президента Олександра Лукашенка проголосувало 80,2% виборців, за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську – 9,9%.
Після закриття виборчих дільниць у кількох містах Білорусі розпочалися протести, наймасовіші – у Мінську. Між силовиками та протестувальниками сталися сутички. Для розгону протестувальників у центрі Мінська силовики застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Правозахисники поінформували про десятки постраждалих під час протесту.
Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу після протестів за фактами масових заворушень, хуліганства й опору співробітникам міліції.
10 серпня протести продовжилися. У центр Мінська стягнули міліцейські автобуси та автозаки. Влада міста перекрила шість станцій метро "для підтримання безпеки пасажирів" перед акцією протесту незгодних із результатом виборів. Протестувальники стали закидати ОМОН "коктейлями Молотова". Протести почали стихати приблизно о 1.30, до 3.00 ситуація, за даними ЗМІ, стабілізувалася.
Цього дня в Мінську загинув один з активістів.
США засудили застосування сили до мітингувальників, країни НАТО, ОБСЄ, а також Україна, Польща і Литва закликали владу країни утриматися від насильства. Високий представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що під час передвиборчої кампанії народ Білорусі продемонстрував прагнення до демократичних змін, але вибори не були ні вільними, ні справедливими.