У Білорусі заарештували чотирьох співробітників IT-компанії PandaDoc
Співробітників білоруської компанії PandaDoc, засновники якої запропонували силовикам фінансову допомогу, якщо вони "перейдуть на сторону добра", підозрюють у розкраданнях. У компанії назвали це помстою.
У Білорусі щодо чотирьох співробітників IТ-компанії PandaDoc заднім числом було порушено кримінальну справу про заволодіння державними коштами, про це повідомили на сайті Savepandadoc.
За інформацією PandaDoc, 4 вересня заарештували головну бухгалтерку компанії Юлію Шардико, директора Дмитра Рабцевича, директора із продукту Віктора Кувшинова, HR Владислава Михолапа.
"Співробітників обвинувачують у тому, що вони як група осіб, використовуючи своє посадове становище, заволоділи грошовими коштами в розмірі приблизно 107 тис. білоруських рублів із бюджету, завдавши тим самим збитків державі. До співробітників застосовано запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці", – зазначено в повідомленні.
У PandaDoc назвали звинувачення таким, що не відповідає дійсності, та говорять про помсту і політичну розправу з опонентами.
"Усю діяльність компанія вела в повній відповідності до законодавства, що підтверджується неодноразовими міжнародними аудитами та перевірками", – наголосили в офісі компанії.
Компанія вимагає закрити кримінальну справу і звільнити своїх співробітників. Якщо цього не буде зроблено, PandaDoc обіцяє закрити компанію в Білорусі.
12 серпня співзасновник IT-компанії PandaDoc Микита Мікадо опублікував в Instagram відео, в якому запропонував білоруським силовикам фінансову допомогу, якщо вони "перейдуть на сторону добра". Аналогічну заяву зробив ще один співзасновник PandaDoc Сергій Борисюк, зазначає TUT.BY.
2 вересня в Мінську відбулися обшуки в офісі PandaDoc, про них повідомив Мікадо.
Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які відбувалися з 4-го до 9 серпня, сфальсифіковані. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано понад 7 тис. демонстрантів (багатьох із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
У Мінську та інших містах Білорусі 30 серпня відбулися масові протести. У столиці протестувальники підійшли до Палацу незалежності привітати Лукашенка з 66-річчям. Протестувальники принесли президенту "подарунки", зокрема чорну труну з вінками і картонного таргана. Зранку у столицю силовики стягнули військову техніку.
На акціях протесту в Білорусі 30 серпня затримали 173 людей. За даними правозахисників, серед затриманих були неповнолітні та один громадянин Росії.
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ні вільними, ні справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників.