У Білорусі затримали 13 співробітників опозиційного порталу TUT.BY
Затримали генеральну директорку Людмилу Чекіну, головну бухгалтерку Анжелу Ассад, заступницю бухгалтера Марію Новік, заступницю директора Ірину Рибалко, директорку з персоналу Надію Адамович, заступника головного редактора Максима Гайка, журналістку Олену Толкачову, інженера-програміста Віталія Калиновського, бізнес-аналітика Вадима Трусова, начальницю відділу маркетингу Анну Заяць, менеджера Андрія Авдєєва і заступницю головного редактора Ольгу Лойко.
"Також невідомо, де перебувають журналісти, які ще вранці приїхали висвітлювати події біля офісу TUT.BY. Немає зв'язку з Олександром Чернухо (Onliner), Артемом Майоровим ("Беларусы и рынок") та Оленою Довнар", – зазначили в повідомленні.
Пізніше в Telegram-каналі повідомили, що Лойко перебуває у слідчому ізоляторі.
"Вона перебуває в ІТТ на Окрестіна. Її процесуальний статус поки невідомий. Ольга зранку була в офісі редакції, там її й затримали", – підкреслили журналісти.
Журналістка Толкачова також перебуває в ІТТ, її і Лойко затримали на 72 години, написав Telegram-канал "ТUT.BY новости".
"Сьогодні вранці у неї вдома відбувся обшук, процесуальний статус невідомий. Олена працює в розділі "Гроші і влада", – зазначили в пості.
У Генпрокуратурі Білорусі заявили, що обшуки були пов'язані з "багаторазовим порушенням законодавства в частині розміщення забороненої інформації на порталі TUT.BY". Заяву прокуратури було опубліковано 18 травня в YouTube.
"Згідно зі ст. 38 закону "Про засоби масової інформації", у ЗМІ, на інтернет-ресурсах заборонено поширення відомостей від імені організацій, які не пройшли в установленому порядку державної реєстрації. Ідеться, зокрема, про фонд BYSOL, якого не зареєстровано в Білорусі", – сказав спікер Генпрокуратури Дмитро Брильов.
За його словами, міністерство інформації країни вирішило обмежити доступ до ресурсу TUT.BY на підставі повідомлення Генпрокуратури.
Контекст:
За даними платформи SimilarWeb, TUT.BY є найпопулярнішим ЗМІ у Білорусі. TUT.BY активно висвітлює масові акції протесту, які тривають у Білорусі з 9 серпня.
У грудні 2020 року його позбавили статусу ЗМІ через чотири попередження, які дістав TUT.BY за свої матеріали.
Окрім того, під переслідування потрапила і журналістка TUT.BY Катерина Борисевич. Її засудили до шести місяців у колонії за матеріал, у якому вона розповіла, що померлий у лікарні після побиття білорус Роман Бондаренко був тверезим, попри заяви влади.