У Білорусі затримали адміністратора Telegram-каналу з даними силовиків. Ним виявився 15-річний підліток
У Білорусі 15-річний підліток розміщував інформацію про співробітників органів внутрішніх справ у Telegram-каналі "Данные карателей Беларуси". Він знаходив її на інших ресурсах.
У відомстві повідомили, що 15-річний підліток погодився вести канал про силовиків на прохання невідомого.
На YouTube-каналі "УВС Гомельського облвиконкому" опубліковано відео, на якому підліток розповів, що погодився вести Telegram-канал "Данные карателей Беларуси" "для заробітку". Він зазначив, що розміщував інформацію про співробітників органів внутрішніх справ республіки, яку знаходив на інших Telegram-каналах.
Затриманий повідомив, що почав розміщувати інформацію із 14 серпня.
"Незабаром на каналі з'явилися повідомлення про надання матеріальної допомоги для розвитку ресурсу та підтримки потерпілих людей. Усі кошти перераховували на біткоін-гаманець адміністратора і надалі він витрачав їх на їжу, одяг і розваги. У планах була купівля кроссового мотоцикла", – повідомили у відомстві.
За даними МВС, гроші, які небайдужі громадяни скидали на рахунок адміністратора, підліток витрачав на їжу, одяг і розваги. Тепер ці кошти перейдуть державі, зазначили у відомстві.
Щодо підлітка проводять перевірку, обіцяють дати "правову оцінку за фактами наклепу, публічної образи представника влади у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, незаконного збирання чи поширення інформації про приватне життя, шахрайства".
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента Білорусі. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на пост президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.