МВС Білорусі завело кримінальну справу стосовно засновника Telegram-каналу NEXTA Степана Путила
Засновника Telegram-каналів NEXTA та NEXTA Live Степана Путила в Білорусі оголосили в розшук.
МВС Білорусі відкрило кримінальну справу стосовно засновника Telegram-каналів NEXTA і NEXTA Live Степана Путила. Про це повідомив канал NEXTA 14 серпня.
Путила оголошено в розшук, йому в Білорусі загрожує до 15 років позбавлення волі. Орієнтування про розшук опублікував Telegram-канал NEXTA, його підписано заступником начальника Головного управління кримінального розшуку країни Максимом Свиридом.
"Якщо випадково зустрінете полковника Свирида на вулиці, передавайте йому від нас привіт! Форма привіту – на ваш розсуд", – ідеться в пості.
Канал NEXTA Live, який повідомляє про оперативні новини з Білорусі, – найпопулярніший у Білорусі Telegram-канал. 12 серпня його аудиторія перевищила позначку 1,5 млн підписників і на тлі протестів, які відбуваються після президентських виборів, продовжує інтенсивно зростати.
Станом на 14 серпня в каналу 1,9 млн підписників. У редакції працює до п'яти осіб. Білоруси перебувають у Польщі, оскільки в рідній країні проти них порушено кримінальні справи.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні результати виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце із 10,1% голосів посіла Тихановська. Інші кандидати набрали менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи продемонстрували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Вони збираються ввечері на мітинги, а вночі розходяться. Для розгону протестувальників силовики застосовують спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Наразі відомо про затримання приблизно 7 тис. демонстрантів, щонайменше двоє людей загинуло, сотні дістали травми і поранення.
Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. Із такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва й інші. У США та ЄС заявили, що вибори в Білорусі не були вільними і демократичними.