У Брянську повідомили про пожежі на нафтобазі та в одній із військових частин, їм передували вибухи – ЗМІ
За словами жителів Брянська, спочатку було чути кілька вибухів, а потім почалася пожежа, зазначає Telegram-канал Baza.
Займання сталося на території нафтобази АТ "Транснефть-Дружба" та на ще одному об'єкті, зазначає "РИА Новости" в Telegram із посиланням на представника екстреної служби. Він наголосив, що загрози житловим будинкам у Брянську через пожежу немає, концентрація шкідливих речовин в атмосфері не перевищена, його цитують у Telegram "РИА Новости".
Телеканал "Россия 24" повідомив, що після нафтобази за кілька хвилин спалахнуло сховище ПММ в одній із військових частин, пише "Медуза" в Telegram. Жителі, які знімали відео, упевнені, що по об'єктах стріляли, зазначає видання.
Засновник групи незалежних російських розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) Руслан Левієв зазначив у Twitter, що, "зважаючи на геолокацію пожеж, які на картах позначили місцеві", горить в/ч №55443-90, 2-га філія 3783-ї комплексної бази матеріально-технічного забезпечення (служба пального).
Брянськ розташований приблизно за 110 км від кордону з Україною. 11 квітня у Брянській області на 15 діб оголосили високий рівень терористичної загрози, писав російський "Інтерфакс". Український журналіст Роман Цимбалюк повідомляв, що у Брянській області військове командування вивозить свої сім'ї углиб Росії. Водночас інформацію про евакуацію ретельно приховують, додав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
29 березня під Бєлгородом (РФ) сталися вибухи на складі з боєприпасами. Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков заявляв, що причиною стала пожежа. Він зазначав, що жертв і постраждалих серед мирного населення внаслідок вибухів немає. Зруйнованих житлових та нежитлових споруд на території села, де розташований склад, також немає. Джерела російського держагентства "РИА Новости" заявили, що внаслідок інциденту постраждало четверо силовиків, а причиною вибухів став "людський фактор".
У Бєлгороді в ніч на 1 квітня розпочалася пожежа на нафтобазі, яка належить "Роснефти". Жителів кількох вулиць евакуювали. Гладков стверджував, що пожежа почалася "внаслідок авіаудару з двох вертольотів Збройних сил України, які зайшли на територію Росії на низькій висоті".
Міністерство оборони України та глава МЗС Дмитро Кулеба не підтвердили й не спростували інформації про причетність України. Радник глави Офісу президента України (ОПУ) Олексій Арестович підкреслив, що всю відповідальність за те, що відбувається на території РФ, несе її керівництво – до нього й усі запитання.
У російському оборонному відомстві побачили "спроби диверсій та завдання ударів українськими військами по об'єктах на території РФ". На брифінгу 13 квітня офіційний представник міноборони РФ Ігор Конашенков заявив, що "якщо такі випадки триватимуть, то збройні сили Російської Федерації завдадуть ударів по центрах ухвалення рішень, зокрема в Києві".
В ОПУ припустили удар у відповідь по РФ у разі удару по Києву.
24 квітня стався найбільший обстріл Полтавської області від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну – дев'ять ворожих ракет ударили по Кременчуцькій ТЕЦ та Кременчуцькому НПЗ.