У Брюсселі заявили, що фінансовий сектор готовий до Brexit

Катайнен зазначив, що говорити про простий Brexit безвідповідально
Фото: ЕРА

Запевняти, що Brexit пройде "добре і плавно", було б безвідповідально, заявив віце-президент Європейської комісії Юркі Катайнен.

Фінансовий сектор готовий до будь-якого варіанта виходу Великобританії з Європейського союзу. Про це в Брюсселі заявив віце-президент Європейської комісії Юркі Катайнен, повідомляє Reuters.

За словами Катайнена, запевняти, що Brexit пройде "добре і плавно", було б безвідповідально. У зв'язку з цим Брюссель сказав фінансовим компаніям підготуватися до будь-якого варіанта – "плавного або жорсткого", зазначив заступник глави Єврокомісії.

Як повідомив Катайнен, представники фінустанов запевняють, що вони підготовлені і реалістично оцінюють ситуацію, оскільки їхній обов'язок – обслуговувати своїх клієнтів.

Він додав, що багато банків і страхових компаній Британії подало заявки на одержання ліцензії на відкриття або розширення представництв у ЄС.

Референдум про вихід Великобританії з ЄС відбувся 23 червня 2016 року. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС.

Офіційна процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і триватиме два роки.

19 червня 2017 року в Брюсселі почали переговори щодо Brexit. 7 грудня завершився перший етап діалогу.

Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року на 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом).

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей уважає можливим перенесення дати виходу країни з Європейського союзу "на незначний термін". Вона розраховує укласти торговельну угоду і оборонний пакт із Брюсселем до Brexit.

За даними видання BuzzFeed, аналіз британського уряду про вплив Brexit на економіку країни засвідчив, що Сполученому Королівству буде гірше за будь-якого змодельованого сценарію.

7 березня голова Європейської ради Дональд Туск надіслав 27 країнам Європейського союзу листи про нові відносини з Великобританією після Brexit.