У Чечні поховали Абдуллаха Анзорова. Його підозрювали у вбивстві вчителя у Франції

На церемонію прощання зібралося приблизно 200 людей
Скріншот: Baza
Тіло Абдуллаха Анзорова, якого звинувачують у вбивстві професора історії коледжу Конфлан-Сент-Онорін Самюеля Паті, привезли до чеченського села Шалажі через Туреччину, повідомляє видання "Фонтанка". Похорони контролювали військові та поліція.

У селі Шалажи Урус-Мартанівського району Чечні 6 грудня поховали 18-річного Абдуллаха Анзорова. Його вбили під час затримання за підозрою в убивстві Самюеля Паті – професора історії коледжу Конфлан-Сент-Онорін у передмісті Парижа. Про це пише російське видання "Фонтанка" 7 грудня.

Тіло Анзорова родичі привезли через Туреччину. Він народився в Шалажи. Видання з посиланням на очевидців повідомляє, що людей на похоронах було багато. Згідно з національною традицією, вигукуючи молитву, вони супроводжували Анзорова. Його тіло помістили на носилки й обернули в зелену тканину.

Місцеві жителі розповідають, що після того, як тіло привезли, село нібито закрили на карантин, його патрулюють, щоб не пускати тих, хто хоче побувати на похоронах. Через це у сусідніх селах утворилися затори на дорогах. Похоронну процесію контролювали військові. Вони забороняли фільмувати те, що відбувається.

Видання Baza пише у Telegram, що на церемонії прощання було приблизно 200 осіб – рідних та близьких родини Анзорових. В околицях для охорони порядку виставили 65 співробітників поліції.

Професора Паті вбили й обезголовили ввечері 16 жовтня. Незадовго до смерті він показував карикатуру на пророка Мухаммеда на уроці, присвяченому свободі слова.

Французькі правоохоронці повідомляли про 11 затриманих, підозрюваних у причетності до вбивства професора історії. Після вбивства уряд Франції планує вислати із країни 231 іноземця, схильного до екстремізму.

21 жовтня із учителем попрощалися у Парижі. Президент Франції Еммануель Макрон, який взяв участь у жалобній церемонії, сказав, що "Паті вбили, тому що ісламісти хочуть відібрати наше майбутнє і знають, що із такими тихими героями, як він, вони його не отримають". На згадку про вчителя у низці французьких міст на будинках спроєктували карикатури журналу Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда, зазначає RFI.