У Чехії суд відправив під варту росіянина Франчетті, який брав участь у захопленні Криму

Засідання суду відбулося в закритому форматі
Фото: depositphotos.com

Міський суд Праги 14 вересня відправив під варту росіянина Олександра Франчетті, який брав участь у російській операції із захоплення Криму. Про це написало чеське видання Blesk.cz.

Засідання суду відбулося в закритому для громадськості форматі. Питання про екстрадицію Франчетті в Україну розгляне спочатку міський суд Праги, а потім Високий суд у Празі щодо можливої скарги. Після цього міністр юстиції Чехії вирішуватиме, чи погоджуватися на екстрадицію, зазначив портал.

У суді виступила 19-річна дочка Франчетті. Вона сказала, що її батько прибув із Росії до Праги приблизно 10 днів тому. Із дочкою він не бачився два роки, тому що не міг приїхати до Чехії через дію обмежень, пов'язаних з епідемією COVID-19.

Дочка Франчетті сказала, що в її батька "була інша сім'я" у Криму, зокрема подруга і 12-річна дитина.

Адвокат росіянина Ян Шварц заявив журналістам, що "запит України про екстрадицію політично мотивований і не має нічого спільного зі злочинною діяльністю Франчетті". Шварц подав апеляцію на його затримання.

Франчетті перевели у празьку в'язницю Панкрац, уточнило ТАСС. Російські дипломати перебувають у контакті з представниками чеської влади, родичами й адвокатом затриманого, сказав прессекретар посольства РФ у Чехії Микола Брякін.

Контекст:

Франчетті 12 вересня затримали в аеропорту Чехії. Під час російської спецоперації із захоплення українського Криму він у Севастополі керував розвідгрупою "Північний вітер", яка передавала інформацію російським військовим.

Зараз, як повідомили в Міністерстві закордонних справ України, українська сторона завершує необхідні процедури для депортації Франчетті із Чехії.

Офіс генерального прокурора України уточнив, що прокурори звернулися в мін'юст Чехії із запитом про видавання Франчетті ще в серпні 2020 року.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.