У Держдепі США заявили, що нові санкції проти військово-промислового комплексу РФ можуть і не знадобитися
Нові обмежувальні заходи США можуть торкнутися неросійських організацій, які проводять операції з розвідслужбами РФ, розповіла прес-секретар Державного департаменту США Гізер Ноєрт.
Конгресу США повідомили, що закон 2017 року про антиросійські санкції завдав серйозних збитків військово-промисловому комплексу РФ. Про це 30 січня заявила прес-секретар Державного департаменту США Гізер Ноєрт, повідомило Reuters.
За її словами, посилення обмежувальних заходів проти російських компаній може й не знадобитися. Водночас нові санкції можуть торкнутися неросійських організацій, які проводять операції з розвідслужбами Росії та підприємствами ВПК.
"Коли і якщо ми будемо вводити санкції, то про це буде оголошено", – наводить її слова "Голос Америки".
2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" про введення обмежувальних заходів проти Ірану, Росії та Північної Кореї.
Документ скоротив максимальний термін кредитування російських банків, що є під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Президенту США дозволили застосовувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово. Закон зобов'язав президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення чи скасування санкцій. Главу Білого дому позбавили права знімати обмежувальні заходи особистим указом.
Згідно з ініціативою, міністерство фінансів США у співпраці з Державним департаментом мало до 29 січня 2018 року надати Конгресу "кремлівську доповідь", яка б містила список наближених до президента РФ Володимира Путіна посадовців і бізнесменів та обґрунтування доцільності розширення економічних санкцій.
29 січня "Голос Америки" повідомив, що доповідь може містити засекречені додатки і бути опублікованою із затримкою.
Газета "Коммерсантъ" писала, що до "кремлівської доповіді" увійде приблизно 50 наближених до Путіна осіб, а разом із членами їхніх сімей перелік може розширитися до 300 осіб.
Один з авторів рекомендацій зі складання санкційного списку, старший науковий співробітник Atlantic Council, економічний аналітик Андерс Аслунд стверджував, що обмежувальні заходи торкнуться семи категорій наближених до президента РФ бізнесменів і посадовців.
Західні країни кілька разів продовжували і посилювали санкції щодо Росії.