У Держдепі США заявили, що рішення КНДР брати участь в Олімпіаді – позитивний крок, але потрібно стежити, щоб вона не порушувала санкцій
Переговори Північної та Південної Кореї – позитивна подія, але США виступають за денуклеаризацію Корейського півострова і чекають на переговори щодо цієї теми, заявив заступник держсекретаря США Стів Гольдштейн.
Держдепартамент США вітає переговори між Республікою Корея та Корейською Народною Демократичною Республікою. Про це на брифінгу 9 січня заявив заступник держсекретаря США Стів Гольдштейн, повідомила прес-служба Держдепартаменту.
Він зазначив, що переговори Північної та Південної Кореї – позитивна подія, але США виступають за денуклеаризацію Корейського півострова і чекають на переговори щодо цієї теми.
За словами Гольдштейна, рішення КНДР брати участь у зимовій Олімпіаді – позитивний крок, але необхідно стежити, щоб вона не порушувала санкцій.
9 січня в селі Пханмунджом, розташованому в демілітаризованій зоні на кордоні Північної та Південної Кореї, пройшли дипломатичні переговори між представниками двох країн. Основною темою стала потенційна участь КНДР у зимових Олімпійських іграх, які пройдуть із 9-го до 25 лютого в південнокорейському Пхьончхані.
Північнокорейська сторона під час переговорів запропонувала відправити делегацію високого рангу, артистів, спортсменів, а також журналістів на Олімпіаду 2018. Південнокорейські дипломати висунули ініціативу, щоб спортсмени обох країн разом вийшли на церемонії відкриття і закриття Ігор.
3 січня 2017 року глава КНДР Кім Чен Ин віддав наказ про відновлення гарячої лінії з Південною Кореєю. Телефонні переговори представників двох країн відбулися того ж дня.
Попередня зустріч високопоставлених представників Сеула і Пхеньяна пройшла у грудні 2015 року.
Формально Північна і Південна Корея досі перебувають у стані війни, оскільки після воєнного конфлікту в 1950–1953 роках країни так і не підписали мирної угоди.