У Франції розслідують 140 справ за підозрою поліції в насильстві під час протестів "жовтих жилетів" – МВС
Держсекретар міністерства внутрішніх справ Франції Лоран Нуньєс заявив, що поліцейські застосовували силу пропорційно загрозі, яку становили дії протестувальників.
Генеральна інспекція національної поліції Франції проводить 140 розслідувань за підозрою в насильстві з боку поліції під час мітингів "жовтих жилетів". Про це заявив держсекретар міністерства внутрішніх справ Франції Лоран Нуньєс в ефірі BFMTV 17 лютого.
Нуньєс заявив, що поліцейські застосовували силу пропорційно загрозі, яку становили дії протестувальників для них і держустанов.
Він наголосив, що поки доречно говорити лише про підозри, оскільки ще триває розслідування всіх випадків.
У зв'язку з рішенням уряду Франції підвищити із 2019 року податок на дизельне паливо і бензин у Франції в середині листопада 2018 року розпочалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону навколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "жовті жилети", оскільки демонстранти одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли у заворушення. Мітингувальники кидали каміння, будували барикади, перевертали і підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки і пошкодили її статуї.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести і заворушення не припинилися.
За час акцій "жовтих жилетів" у Франції загинуло 11 осіб, суди ухвалили вироки 1786 учасникам руху.
16 лютого у протестах узяло участь приблизно 40 тис. осіб. У Парижі поліція затримала 29 учасників руху "жовтих жилетів".