У Франції затримали підозрюваного у замаху на Макрона. Він кинув у президента димову шашку під час пенсійних протестів

Прокуратура домоглася досудового арешту чоловіка щонайменше на рік
Фото: Le Parisien / Twitter
У Парижі затримано чоловіка, якого підозрюють у замаху на президента Франції Еммануеля Макрона. Про це 17 червня пише Le Parisien.

За даними видання, 20-річний француз визнав, що кинув димову шашку в політика на акції протесту проти ініційованої Макроном пенсійної реформи. Це сталося 27 квітня, коли президент приїжджав у департамент Ду.

"Того дня був розпал протестів проти закону про пенсійну реформу. Профспілкові активісти намагалися прорватися до глави держави, і військові були змушені застосувати сльозогінний газ", – ідеться у статті.

У той момент, коли Макрон сідав у вертоліт, молодик кинув у його бік шашку. У своїх свідченнях він наполягає, що просто хотів привернути увагу глави держави, пише газета.

Його обвинувачують за трьома позиціями: що він погрожував життю президента, поліцейських, а також міг знищити гелікоптер. Слідство встановлює, чи могла шашка, яку автори статті називають петардою, призвести до таких наслідків.

Прокуратура домоглася досудового арешту чоловіка щонайменше на рік. Адвокати заявили, що мають намір опротестувати цю санкцію, зазначає Le Parisien.

Контекст:

Масові акції протесту проти пенсійної реформи у Франції тривають із січня. Люди виходять і в Парижі, і в інших містах Франції. Були випадки сутичок із поліцією та арешти. В акціях протесту 6 квітня у Франції брало участь, за різними даними, від 570 тис. до 2 млн осіб. У Парижі під час акцій протесту підпалили ресторан La Rotonde, який називають улюбленим закладом Макрона.

Пенсійна реформа передбачає поступове підвищення офіційного віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок із 62 до 64 років до 2030 року. Проєкт реформи презентувала прем'єр-міністерка Франції Елізабет Борн 10 січня. Уже наступного дня профспілки у Франції закликали до загального страйку.

Уряд заявив, що реформа необхідна для скорочення дефіциту бюджету. Зі свого боку, профспілки вважають, що реформа погано позначиться на низькооплачуваних працівниках і змусить людей, які почали займатися фізичною працею замолоду, довше працювати.

Попри протести, Макрон підписав закон і 15 квітня його опублікували у французькому офіційному журналі "Закони та укази" (публікація в офіційному віснику означає набуття законом чинності). Напередодні Конституційна рада Франції визнала реформу законною.