У Єгипті виявили останки чотирилапого кита, який жив приблизно 43 млн років тому. Його череп схожий на голову давньоєгипетського бога мертвих Анубіса

У Єгипті виявили останки чотирилапого кита, який жив приблизно 43 млн років тому. Його череп схожий на голову давньоєгипетського бога мертвих Анубіса
Кита назвали Phiomicetus Anubis
Фото: Hesham Sallam / Twitter

Єгипетські науковці ідентифікували останки чотирилапого кита, який жив приблизно 43 млн років тому. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the Royal Society B 25 серпня, пише Reuters.

Скам'янілість виявили в породах середнього еоцену у Фаюмському оазисі в Західній пустелі Єгипту (район Сахари, розташований на захід від річки Ніл).

Новий вид кита назвали Phiomicetus Anubis, на честь давньоєгипетського бога мертвих Анубіса. Череп тварини схожий на голову бога, на честь якого її назвали, повідомила BBC.

Предки сучасних китів походять від наземних оленеподібних ссавців, які жили на суші протягом 10 млн років. Науковці вважають, що кити вміли ходити сушею і плавати у воді.

Чотирилапий кит завдовжки три метри важив 600 кг. У нього були сильні щелепи, якими він міг ловити здобич, наприклад, крокодилів і дрібних ссавців, уточнюють у статті Live Science.

"Це був бог смерті для більшості тварин, що жили поруч із ним", – сказав провідний автор дослідження Абдулла Гохар, аспірант палеонтології хребетних в університеті Мансура в Єгипті.

Палеонтологи виявили скам'янілості кита 2008 року.

Контекст:

Phiomicetus Anubis вважають найбільш раннім видом напівводних китів, виявлених в Африці, повідомила ВВС. Вважають, що перші кити з'явилися в Південній Азії приблизно 50 млн років тому. 2011 року група палеонтологів у Перу виявила скам'янілість чотирилапого кита віком 43 млн років.