У ЄС припускають ізоляцію Білорусі в разі "інциденту" з вагнерівцями
Чиновника цитує Polskie Radio 24.
Глава МВС підкреслив, що йдеться про людей, які, "безумовно, дуже небезпечні". Він зазначив, що деякі з них опинилися в Білорусі внаслідок "політичних домовленостей, укладених між росіянами й білоруським режимом". За словами чиновника, польська влада уважно стежить, що відбувається з того боку кордону.
Він додав, що Польща добре організована і в неї "продумані різні сценарії".
За інформацією Камінського, у Білорусі зараз від 1000 до 1200 найманців ПВК "Вагнер" і більшість із них перебувають на полігоні в Осиповичах, а деяка група з кількох десятків – під Брестом.
Також він розповів, що Польща, Литва і Латвія мають намір погодити спільні дії щодо закриття їхніх кордонів із Білоруссю, якщо там станеться "серйозний інцидент", цитує Камінського Reuters.
Безпека країни – пріоритет польського уряду, додав міністр у Twitter.
Контекст:
23–24 червня засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин влаштував заколот у РФ. Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив, що він вів переговори з Пригожиним і переконав його зупинити рух вагнерівців на Москву. У Кремлі повідомили, що за підсумками переговорів Пригожин "піде в Білорусь".
Також президент країни-агресора РФ Володимир Путін виступив зі зверненням, у якому закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе також піти в Білорусь, заявив він.
За даними Держприкордонслужби України станом на 23 липня, у Білорусі вже приблизно 5 тис. найманців ПВК "Вагнер". Їхній табір розташований більше ніж за 200 км від українського кордону.
За інформацією глави ГУР Кирила Буданова, у Білорусі для вагнерівців створять "хаб, призначений для логістичних цілей", а також рекрутинговий центр. Надалі, вважає він, найманці сконцентруються на операціях за кордоном, насамперед в Африці. Зі свого боку в міноборони Білорусі заявили, що вагнерівці тренуватимуть місцевих військовослужбовців. Такі тренування вже відбуваються.
Пригожин, виступаючи перед найманцями на базі в Білорусі, заявив, що вагнерівці "перетворять білоруську армію на "другу армію світу", а також "заступляться за них у разі, якщо це буде потрібно".
27 липня моніторингова група "Беларускі Гаюн", яка відстежує військову активність у Білорусі, повідомляла, що на територію країни прибула 12-та колона російської приватної військової компанії "Вагнер". За підрахунками моніторингової групи, у колоні було щонайменше 50 одиниць автомобільної техніки: п'ять бронеавтомобілів "Щука" ("Чекан"), три бензовози, автобус, 17 фур, щонайменше три трали (перевозять екскаватор, бензовоз і бронеавтомобіль), шість КамАЗів (тент), пікапи й легкові автомобілі.