У ЄС погодили мандат про невизнання закордонних паспортів РФ, виданих на окупованих територіях України та Грузії

У ЄС хочуть дійти спільної політики щодо закордонних паспортів, виданих окупантами
Фото: EPA
Рада Європейського союзу погодила переговорний мандат про те, щоб російські закордонні паспорти, видані в окупованих регіонах України та Грузії, не приймали як дійсні проїзні документи для отримання візи або перетину кордонів Шенгенської зони. Про це повідомляють на сайті Ради ЄС 12 жовтня.

"Це рішення є відповіддю на неспровоковану та необґрунтовану воєнну агресію Росії проти України і практику Росії з видавання російських закордонних паспортів жителям окупованих регіонів. Це також зумовлено одностороннім рішенням Росії визнати незалежність грузинських територій Абхазії та Південної Осетії у 2008 році", – ідеться в повідомленні.

Російських закордонних паспортів, виданих у цих регіонах, уже не визнають або вони перебувають у процесі невизнання державами – членами ЄС. Нинішнє рішення має встановити загальний підхід, забезпечити належне функціонування зовнішнього кордону ЄС та спільної візової політики, наголошують у повідомленні.

На основі цього мандата головування готове розпочати переговори із Європейським парламентом.

Контекст:

У квітні 2019 року президент Росії Володимир Путін спростив видавання російських паспортів жителям окупованих Росією Донецької та Луганської областей.

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року РФ почала роздавати свої паспорти на нових окупованих територіях. Зокрема, Путін 25 травня спростив видавання російських паспортів в окупованих районах Запорізької і Херсонської областей.

30 вересня 2022 року президент РФ Володимир Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Частина Грузії Південна Осетія та Абхазія також під окупацією Росії з 2008 року.