У Європі повідомили про пошкодження ще одного підводного кабелю зв'язку

У морі обірвався ще один європейський кабель зв'язку
Фото: EPA (ілюстративне)

Після повідомлення Фінляндії 18 листопада про пошкодження кабелю зв'язку, прокладеного до Німеччини, головний технічний директор телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкевічус заявив, що також було пошкоджено кабель зв'язку між Литвою і Швецією. Про це повідомляє LRT.

За його словами, кабель було обірвано вранці 17 листопада приблизно о 10.00. "Системи одразу ж повідомили, що ми втратили зв'язок. Було проведено додаткове розслідування і з'ясування обставин, і виявили, що його пошкодили", – розповів Шемешкевічус.

За його словами, Telia передає інтернет-з'єднання до Литви трьома кабелями. Це означає, що через інцидент пропускна спроможність інтернету скоротилася на третину. Однак несправність обійшли й відновили під'єднання користувачів.

Кабель проклала й експлуатує китайська компанія, яку контролює Фінляндія.

Також повідомляють, що передавання даних між Фінляндією й Німеччиною було повністю перервано. Кабель завдовжки майже 1200 км є єдиним таким прямим з'єднанням між Фінляндією та Центральною Європою і прокладений уздовж інших важливих елементів інфраструктури, включно з газогонами й електрокабелями.

Вихід із ладу єдиної ланки зв'язку між Фінляндією та Центральною Європою стався за кілька тижнів після того, як США попередили про виявлення зростання військової активності країни-агресора Росії навколо основних підводних кабелів, зазначає LRT.

Раніше 18 листопада ЗМІ повідомили, що розірвано кабель C-Lion1, який прокладений від острова Сантахаміна (Фінляндія) до міста Росток (Німеччина).

Контекст:

2023 року ЗМІ повідомляли про тривогу в європейських країн у зв'язку з імовірною підготовкою РФ до диверсій. За даними розвідників та експертів, російські військові складають карту вітрових електростанцій, газогонів, кабелів зв'язку у водах навколо Данії, Швеції, Норвегії та Фінляндії. Згідно із джерелами, мета полягає в тому, щоб спланувати диверсію проти країн Північної Європи, зокрема перерізавши кабелі живлення і передавання даних через Атлантику й у решту Європи.

Глава голландської військової розвідки генерал Ян Свілленс заявляв, що в Росії є велика програма, ймовірно, спрямована на саботаж морських вітрових електростанцій, газогонів і силових кабелів у європейських водах, повідомляло видання NL Times.

У квітні 2024 року Бельгія, Великобританія, Данія, Німеччина, Норвегія й Нідерланди підписали угоду про спільний захист підводної інфраструктури Північного моря.

Як у вересні повідомляв CNN, США вважають, що Росія має таємний підрозділ для атак на підводну інфраструктуру ЄС.