У Європі та Азії масово фіксують спалахи пташиного грипу
Зокрема, Китай повідомив про 21 зараження людей пташиним грипом підтипу H5N6 цьогоріч, що більше ніж за весь 2020 рік.
У Південній Кореї заявили про спалах хвороби на фермі в Чхунчхон-Пукто, де нараховують приблизно 770 тис. голів свійської птиці. Усіх тварин було вбито.
Також Японія повідомила про спалах на птахофабриці на північному сході країни. Там зафіксували підтип грипу H5N8.
Щодо Європи, то в Норвегії спалах H5N1 стався в районі Рогаланда й охопив 7 тис. птахів.
Крім того, кілька спалахів грипу виявили й у Великобританії. Як зазначає ВВС, випадки захворюваності виявили в Гамблтоні, Філді, заповіднику Willow Wildlife Animal Sanctuary в Кірбі-Крос. Департамент довкілля, продовольства та сільських районів країни у зв'язку із цим на початку листопада оголосив зону профілактики пташиного грипу на всій території Великобританії. Власників птахів зобов'язали дотримуватися суворих заходів біобезпеки та обмежити доступ людей на свої ділянки.
Обмеження для птахівників 10 листопада ввели й у Франції, ідеться на сайті держпослуг департамент Жер. У відомстві зазначили, що з початку серпня 130 випадків чи спалахів пташиного грипу було виявлено в дикій природі чи на фермах у Європі, особливо на берегах Північного та Балтійського морів, зокрема три спалахи на фермах у Німеччині. Французьке відомство також згадало про аналогічні спалахи в Нідерландах та Італії.
Також уряд Бельгії розпорядився, щоб птахівники з 15 листопада тримали свійську птицю у приміщенні. Це сталося після того, як пташиний грип виявили в дикого гусака неподалік Антверпена, зазначає VRT.
Контекст:
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пташиний грип є інфекційним захворюванням птахів. Він може мутувати та набувати генетичних змін, які підвищують його потенціал пандемії.
Зазвичай віруси пташиного грипу не інфікують людей. Однак деякі високопатогенні штами можуть спричиняти тяжку респіраторну хворобу в людей. У більшості випадків інфіковані люди мали тісні контакти із зараженими свійськими птахами або предметами, забрудненими їхнім послідом, зазначили у ВООЗ.
Зараження людини одним зі штамів пташиного грипу вперше зареєстрували в Гонконгу 1997 року.