У Євросоюзі планують збудувати суперзахищений бункер для таємних переговорів – ЗМІ
Планують, що в бункері не буде інтернету, але він буде оснащений внутрішньою технологією конференц-зв'язку з екраном та мікрофонами, під'єднаними до безпечних кабін для перекладачів. І зал засідань, і кабіни буде поміщено до сертифікованого НАТО ізоляційного каркасу, щоб "зменшити ризик використання випромінювань, які можуть компрометувати".
Учасникам секретних переговорів доведеться залишати свої телефони та інші гаджети у звуконепроникних шафках поза бункером.
За інформацією видання, у приміщенні зможуть розміститися приблизно 100 осіб – до 34 лідерів Євросоюзу та 34 протоколістів, а також технічний та обслуговувальний персонал.
"ЄС налічує 27 членів, але в майбутньому може розширитися, а безпечну кімнату також використовуватимуть для зустрічей на нижчому рівні – послів та високопосадовців ЄС", – пояснили у виданні.
Будь-хто, хто входить до приміщення, включно з прибиральниками, мусить мати допуск другого рівня (EU SECRET) за класифікацією секретної інформації ЄС, а також обґрунтовану причину присутності.
Бункер будуть сканувати до і після зустрічей, щоб виявити будь-які пристрої прослуховування. У приміщенні збираються забезпечити "відповідний рівень комфорту для VIP-персон", зокрема відповідні меблі та певний фіксований декор, "наприклад прапори, але не квіти або інші предмети, які часто замінюють". Будь-які нові меблі, технічне обладнання або аксесуари мають пройти перевірку технічної безпеки.
За даними EUobserver, об'єкт планують збудувати до 2024 року в комплексі Ради ЄС у Брюсселі, де проводять саміти. Точного розташування ще не визначили, але кімната має бути неподалік від звичайної зали для самітів ЄС, щоб політики могли швидко перейти туди.
Як пише видання, рішення про будівництво бункера було ухвалено на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну і планів створити об'єднані збройні сили ЄС та НАТО, а також низки шпигунських скандалів, що відбулися останніми роками в Європі, в яких фігурували Росія, Ізраїль та Китай.