У Кабміні обговорили взаємне визнання CОVID-паспортів Україною та Туреччиною

Про запровадження так званих COVID-паспортів оголосило кілька країн. ВООЗ ставиться до цієї ініціативи скептично
Фото: ЕРА (архів)

Взаємне визнання розроблюваних у Євросоюзі сертифікатів здоров'я (так званих COVID-паспортів) Україною і Туреччиною допоможе спростити туристичні поїздки між країнами в період пандемії коронавірусної інфекції. Про це сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на нараді 22 квітня, повідомляє пресслужба Кабміну.

Він також доручив збільшити кількість регулярних і чартерних рейсів між Україною і Туреччиною і спростити в'їзд в Україну для вакцинованих громадян Туреччини.

"Українці входять до списку найчисельніших туристів у Туреччині, і географія їхнього відпочинку постійно розширюється. Тому ми маємо розглянути можливість розширення сполучення, зокрема організувати додаткові рейси до популярних маршрутів на вихідні, а також відкрити сполучення з новими містами", – зазначив Шмигаль.

Контекст:

COVID-паспорти вже ввело кілька країн, зокрема Бахрейн, Китай і Данія. 19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров'я Ізраїлю.

У березні європейський комісар із питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який діятиме в ЄС із 15 червня 2021 року. На ньому вказуватимуть дату народження, паспортні дані (із можливістю їх перевірки за допомогою QR-коду), інформацію про щеплення і тип вакцини, якою щепили власника, чи є в нього антитіла (якщо людина вже перехворіла) або результат ПЛР-тесту (якщо людина не вакцинована і не хворіла).

Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я критично поставилася до ідеї впровадження COVID-паспортів. Очільник Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, як довго зберігається імунітет після щеплення.

Українська влада поки що не розглядає можливості введення COVID-паспортів.