Єврокомісія презентувала законопроєкт про COVID-паспорти. Їх планують запровадити з 1 червня
Єврокомісія презентувала законопроєкт про введення цифрових COVID-паспортів, його мають схвалити Європарламент і країни – члени Європейського союзу (ЄС). Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії 17 березня.
"Зелений сертифікат" видаватимуть у трьох випадках: якщо людині ввели дві дози вакцини, вона має негативний результат тесту на коронавірус (ПЛР або експрес) або перехворіла на COVID-19.
Документ видаватимуть у паперовій або електронній формі (із QR-кодом) мовою країни, яка його видала, а також дублюватимуть англійською. У ньому буде вказано дату народження людини, дату видання документа, тип і дату проведення вакцинації/тестування або дату одужання від COVID-19, а також ідентифікатор самого паспорта.
Сертифікат буде дійсним у всіх країнах – членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Повідомляють, що документ має полегшити поїздки, але не буде умовою для їх здійснення. Зокрема, його власника можуть звільнити від проходження тесту або карантину під час в'їзду в ту чи іншу країну.
Щоб отримати сертифікат про вакцинацію, потрібно буде зробити щеплення будь-якою вакциною, схваленою в ЄС. Водночас Єврокомісія поки не визначила періоду, протягом якого COVID-паспорти будуть дійсними.
Згідно з пропозицією Єврокомісії, введення "зелених сертифікатів" на території Євросоюзу планують із 1 червня, пише "Немецкая волна".
Одним із перших у світі цифровий COVID-паспорт ввів Бахрейн, про це 17 лютого писало видання Arab News. Отримати його можна після введення двох доз вакцини і двотижневого очікування для вироблення антитіл.
19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров'я Ізраїлю. Він дасть змогу щепленим проти коронавірусу або тим, хто одужав, брати участь у різних заходах, писало видання Times of Israel.
Програму видавання COVID-паспортів для своїх громадян запустив також Китай.
Наприкінці лютого канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомляла, що країни Євросоюзу мають намір впровадити електронні сертифікати вакцинації проти коронавірусу.
Низка країн заявила про розроблення документів про вакцинацію проти коронавірусу. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) критично поставилися до ідеї запровадити COVID-паспорти. Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.
У Євросоюзі рекомендовано для використання вакцини проти коронавірусу від Pfizer/BioNTech, Moderna, Oxford/AstraZeneca і Janssen (Johnson & Johnson).