У Канаді ухвалили законопроєкт, який дозволяє конфіскувати і продавати вилучені російські активи
Стенограму засідання Сенату опублікували на його сайті, подробиці повідомило агентство Reuters.
Верхня палата канадського парламенту ухвалила 450-сторінковий законопроєкт C-19 без змін. Після реалізації так званої королівської згоди, яка зараз є формальністю, він стане законом.
Канадському уряду дозволять конфіскувати і розпоряджатися активами осіб та організацій, на які було накладено санкції через вторгнення РФ в Україну, щоб використати ці кошти для підтримки України.
Бюджет розробили у квітні, одне з його завдань – підвищити доступність житла за допомогою нового фінансування та обіцянки заборонити на два роки іноземним інвесторам купувати канадські будинки. Також у Канаді внесуть зміни до податкового законодавства, Кримінального кодексу й імміграційних правил.
Наприкінці квітня міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі заявляла, що Канада планує конфіскувати заморожені російські активи і спрямовувати їх для допомоги Україні, повідомляло Reuters.
Контекст:
Від початку військового вторгнення Росії в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, деяких наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.
Через санкції на Заході почали заарештовувати активи російських бізнесменів. Зокрема, арешт наклали на 156-метрову яхту російського мільярдера Алішера Усманова, а також на яхти виконавчого директора нафтогазової компанії "Роснефть" Ігоря Сєчина, мільярдерів Олексія Мордашова та Геннадія Тимченка. Також в Італії заарештували найбільшу у світі вітрильну яхту А, яка належить російському бізнесмену Андрієві Мельниченку.
20 червня в Єврокомісії повідомили, що Євросоюз заморозив активи російських олігархів на понад €12,5 млрд.
Ще на початку травня голова Європейської ради Шарль Мішель говорив, що ЄС працює над юридичною процедурою конфіскації російських активів. "На мою думку, це питання справедливості – не лише заморозити активи, а й конфіскувати їх, щоб зробити ці гроші доступними для відновлення України", – підкреслив Мішель.
Водночас у міністерстві фінансів США наголошували, що не можуть законно заарештувати заблоковані активи Центробанку РФ, хоча також вважають "цілком природним, враховуючи величезні руйнування в Україні та величезні витрати на відновлення, з якими їм доведеться зіткнутися, щоб Росія допомогла сплатити хоча б частину ціни".