У Каталонії не змогли обрати главу уряду у першому раунді
За кандидатуру прибічника незалежності Каталонії Кіма Торри у першому раунді проголосувало 66 парламентаріїв за необхідних 68-ми. Другий раунд голосування пройде 14 травня.
Парламент Каталонії 12 травня не зміг проголосувати за обрання прибічника незалежності регіону Кіма Торри главою женералітату. Про це повідомляє La Vanguardia.
За Торру проголосувало 66 парламентаріїв за необхідних 68-ми.
Другий раунд голосування має відбутися 14 травня.
Якщо до 22 травня парламент не зможе призначити главу уряду, в регіоні потрібно буде проводити повторні вибори.
Видання зазначає, що Торра обіцяв працювати, щоб домогтися незалежності Каталонії від Мадрида.
1 жовтня 2017 року на референдумі, який організувала влада Каталонії, відділення регіону від Іспанії підтримало 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців становила 43%. Під час сутичок з органами правопорядку, які заблокували частину виборчих дільниць, постраждало 893 людини.
27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії.
28 жовтня 2017 року кабінет міністрів Іспанії позбавив повноважень главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, звинуваченого в організації нелегітимного плебісциту про незалежність регіону. 2 листопада Національний суд Іспанії постановив узяти під варту членів колишнього уряду Каталонії за обвинуваченням у спробі державного перевороту.
Пучдемон виїхав до Брюсселя і заявив, що залишиться за кордоном доти, поки не матиме гарантії “чесного судового процесу“.
21 грудня відбулися дострокові вибори до парламенту Каталонії. Явка становила 81,94%. Три партії ("Ліві республіканці Каталонії", "Разом за Каталонію" і "Кандидатура народної єдності"), які висловлюються за незалежність регіону, здобули 70 місць із 135.
Наприкінці березня 2018 року німецька поліція затримала Пучдемона за запитом іспанської влади. 6 квітня він вийшов під заставу. Рішення щодо екстрадиційного запиту німецький суд поки не ухвалив. 5 травня партія "Разом за Каталонію" заочно висунула Пучдемона на посаду глави женералітату Каталонії.
9 травня уряд Іспанії оскаржив дії парламенту Каталонії в Конституційному суді.
10 травня Конституційний суд Іспанії за скаргою уряду королівства зупинив дію закону Каталонії від 4 травня, який дозволяв главі каталонського уряду розпочинати виконання обов'язків, не складаючи присяги, і керувати регіоном із-за кордону. Рішення забороняє Пучдемону й Антоні Коміну, які перебувають в еміграції, балотуватися на посаду глави женералітату Каталонії.