У Китаї лікарні переповнені COVID-пацієнтами. Влада відмовилася публікувати офіційні дані про хворих
24 грудня вона ще проінформувала про 4128 нових випадків підтвердженого зараження коронавірусом. 25 грудня даних щодо нових інфікованих на сайті відомства немає.
Китайська редакція Deutsche Welle зазначила: користувачі, обговорюючи цю новину в інтернеті, заявили, що ці комісії і так "не відповідають дійсності", тому те, що їх не оприлюднюватимуть, нічого не змінює.
За інформацією Deutsche Welle, у великих містах Китаю фіксують сплеск кількості інфікованих: ліків бракує, лікарні переповнені, а у крематоріях і похоронних бюро вишиковуються черги, оскільки кількість загиблих зростає. Медичні заклади викликають на роботу лікарів, які навіть вийшли на пенсію, ідеться в матеріалі. З посиланням на дослідницький інститут Capital Economics Deutsche Welle пише, що Китай вступає "в найнебезпечніші тижні" нової епідемії COVID-19. Зокрема, через те, що розпочинається сезон подорожей і свят.
Агентство Reuters із посиланням на центр Airfinity, який досліджує медичні дані, повідомило, що в Китаї щодня від коронавірусу вмирає приблизно 5 тис. людей. За оцінками Airfinity, хвиля COVID-19 в Китаї може мати два піки: 3,7 млн нових випадків зараження на день у середині січня в регіонах, де нині кількість випадків захворювання зростає, і 4,2 млн на день у березні в інших провінціях. Центр очікує, що смертність може сягнути 2 млн випадків.
За даними компанії, наразі кількість випадків захворювання зростає найшвидше в Пекіні й південній провінції Гуандун.
Пекінський лікар Говард Бернштейн заявив Reuters, що він "ніколи не бачив нічого схожого". За його словами, більшість пацієнтів – люди похилого віку. Він зазначив, що це "найбільший спалах".
Bloomberg із посиланням на Східний виробничий і технологічний центр провінції Чжецзян повідомило, що наразі щодня реєструють 1 млн випадків захворювання на COVID-19. За два тижні цифра може подвоїтися.
З посиланням на інші джерела, Bloomberg повідомило, що минулого тижня протягом одного дня майже у 37 млн осіб могли діагностувати коронавірус. Згідно із протоколом внутрішнього засідання Національної комісії охорони здоров'я Китаю, яке відбулося 21 грудня, 248 млн осіб, або майже 18% населення, імовірно, заразилися вірусом протягом перших 20 днів грудня.
Як пише CNN, у Китаї спорожніли ресторани й магазини, а кількість поїздок на метро у великих містах знизилася приблизно на 60% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Крім того, фабрики й компанії вимушені зупиняти або скорочувати виробництво, ідеться в матеріалі.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Наприкінці листопада 2022 року повідомляли, що в Китаї зростає кількість випадків інфікування коронавірусом. У низці китайських міст відбулися протести проти обмежувальних заходів, які вводить влада через зростання захворюваності на COVID-19.
Після протестів на початку грудня в Китаї почали послаблювати обмеження, які були відомі як політика "нульового коронавірусу".
За даними ВООЗ станом на 23 грудня, у світі за час пандемії зареєстровано 651,9 млн випадків зараження коронавірусом, зокрема понад 10 млн – у Китаї.