У Китаї вперше у світі людину затримали за створення фейкової новини на основі ChatGPT

Правоохоронці вважають, що підозрюваний написав за допомогою ChatGPT фальшиву новину про аварію поїзда

Фото: depositphotos.com
Китайська поліція затримала людину, яка, імовірно, використовувала ChatGPT для створення фальшивих новин і їх поширення в мережі. Це може стати першим у країні затриманням, пов'язаним із використанням бота, пише 8 травня South China Morning Post.

Інцидент стався у провінції Ганьсу на північному заході Китаю. Поліція затримала чоловіка на прізвище Хун за "використання технологій штучного інтелекту для публікації неправдивої інформації".

Правоохоронці вважають, що чоловік написав фальшиву статтю новин, у якій стверджували, що 25 квітня внаслідок аварії місцевого поїзда загинуло дев'ятеро людей.

Співробітники відділу кібербезпеки повіту Конгтонг виявили, що статтю одночасно розмістило більш ніж 20 акаунтів на платформі блогів Baijiahao. На той момент, коли стаття потрапила в поле зору влади, вона мала понад 15 тис. переглядів.

Хуна підозрюють у "розпалюванні сварок і провокуванні заворушень". Ця стаття зазвичай передбачає максимальне покарання строком на п'ять років. Але в особливо тяжких випадках злочинців можуть ув'язнити на 10 років і призначити додаткові покарання.

Контекст:

ChatGPT є найновішим чат-ботом від дослідницького фонду OpenAI, який заснував Ілон Маск. OpenAI зробила його доступним для безплатного публічного тестування 30 листопада 2022 року, зазначає Reuters.

Чат-бот може імітувати діалог, відповідати на додаткові запитання, визнавати помилки, заперечувати неправильні передумови й відхиляти недоречні запити.

The Guardian пише, що ранні користувачі описували цю технологію як альтернативу Google, оскільки вона здатна надавати описи, відповіді й рішення на складні питання, зокрема способи написання коду, а також вирішувати проблеми компонування й запити оптимізації.