У Китаї зареєстрували першу смерть людини від пташиного грипу H3N8 – ВООЗ

Зараження людини пташиним грипом уперше зареєстрували 1997 року
Фото: ЕРА (архів)
11 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про смерть жительки Китаю від пташиного грипу штаму H3N8.

У ВООЗ зазначили, що такий штам пташиного грипу рідко трапляється в людей, а померла стала першою жертвою H3N8.

Жінка жила у провінції Гуандун на півдні Китаю, їй було 56 років.

Пташиний грип із цим штамом виявили у неї 22 лютого, госпіталізували 3 березня з тяжкою формою пневмонії, а померла пацієнтка 16 березня.

"В анамнезі у неї був контакт із живим свійським птахом до початку захворювання, а також присутність диких птахів навколо її будинку. Ні в кого з близьких контактів хворої не розвинулася інфекція або симптоми захворювання на момент повідомлення. Зразки довкілля зібрали за місцем проживання пацієнтки і на вологому ринку (де продають продукти, які швидко псуються. "ГОРДОН"), там пацієнтка проводила час до початку хвороби. Результати тестування зафіксували, що зразки, зібрані на вологому ринку, виявилися позитивними на [пташиний] грип", – пояснили у ВООЗ.

За даними організації, усього у світі зареєстрували трьох пацієнтів із H3N8, усіх трьох – у Китаї.

Контекст:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пташиний грип є інфекційним захворюванням птахів. Він може мутувати та набувати генетичних змін, які підвищують його потенціал пандемії.

Зазвичай віруси пташиного грипу не інфікують людину. Однак деякі високопатогенні штами можуть викликати тяжку респіраторну хворобу у людей. У більшості випадків інфіковані люди мали тісні контакти із зараженими свійськими птахами або предметами, забрудненими їхнім послідом, зазначили у ВООЗ.

Зараження людини одним зі штамів пташиного грипу вперше зареєстрували в Гонконзі 1997 року.

Спалах пташиного грипу ВООЗ фіксував у 2021 році в Азії та Європі.