У КНДР заявили, що США висунули додаткові вимоги на саміті в Ханої
Північна Корея пропонувала Штатам погодитися на часткове зняття санкцій в обмін на низку кроків із денуклеаризації, проте американська сторона висунула ще одну умову, яка виявилася неприйнятною для Пхеньяна. Про це заявив міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо.
Під час саміту лідерів КНДР і США Кім Чен Ина й Дональда Трампа, який 28 лютого завершився в Ханої, сторони не дійшли згоди, оскільки американська сторона висунула додаткову вимогу щодо денуклеаризації, що Пхеньян уважає неприйнятним. Про це на прес-конференції у столиці В'єтнаму заявив міністр закордонних справ Північної Кореї Лі Йон Хо, повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.
За словами дипломата, КНДР запропонувала Сполученим Штатам ініціювати часткове скасування санкцій, зокрема тих, які ООН наклала у 2016–2017 роках. Ішлося про санкції, які безпосередньо впливають на цивільне населення.
Як зазначає агентство, ця заява протирічить словам Трампа про те, що Кім Чен Ин пропонував скасувати всі санкції.
Як сказав Лі Йон Хо, натомість КНДР гарантувала припинення виробництва ядерних матеріалів у Йонбені, а також припинення ядерних і ракетних випробувань. На його думку, це максимальний захід, на який готові у Пхеньяні, щоб не послабити своєї безпеки і розвіяти водночас побоювання США.
Однак, продовжив Лі Йон Хо, під час переговорів про демонтаж ядерних об'єктів у Йонбені з боку американської делегації пролунала умова, погодитися на яку КНДР відмовилася. Про який захід ішлося, міністр не сказав.
Він додав, що на цьому етапі сторони не змогли б досягти більшого.
27 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої розпочався другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн 28 лютого мають підписати двосторонню угоду. Однак сьогодні Білий дім повідомив, що делегації не дійшли згоди за підсумками саміту.
22 грудня 2017 року Радбез ООН за ініціативою США схвалив найжорсткіші санкції проти Пхеньяна через його ядерну програму.
Скорочення постачань нафтопродуктів доведено до 89%, уведено заборону на продаж у КНДР промислового обладнання, транспортних засобів, заліза, сталі та інших металів, а також низки продуктів харчування та сільськогосподарської продукції. Окрім того, резолюція пропонувала всім країнам протягом двох років від дати ухвалення документа депортувати всіх робочих із КНДР на батьківщину.