У Кремлі заявили, що інформації щодо протиправних дій затриманих у Білорусі "співробітників" ПВК "Вагнер" немає
Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі не визнають українського громадянства затриманих у Білорусі бойовиків "ЛДНР". Він стверджує, що затримані – громадяни РФ.
У Кремлі чекають на "вичерпну інформацію" від Мінська стосовно затримання в Мінську 33 "співробітників" російської приватної військової компанії "Вагнер". Про це сьогодні журналістам повідомив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише РБК.
Він стверджує, що інформації про протиправні дії росіян, які могли б стати причиною їх затримання, немає.
Пєсков назвав інсинуаціями заяви Мінська про намір РФ дестабілізувати ситуацію напередодні виборів.
На прохання журналістів прокоментувати дані про те, що серед затриманих є громадяни України, Пєсков відповів: "Ми не визнаємо їхнього українського громадянства. Вони громадяни Росії... Ми маємо спочатку зрозуміти, у чому їх обвинувачують".
Відповідаючи на запитання, чому в Росії не переслідують ПВК "Вагнер" за участь у бойових діях на Донбасі, спікер Кремля сказав: "А що таке ПВК "Вагнер"? У Росії де-юре такого поняття, як ПВК, немає. Є приватне охоронне підприємство, є фірми, а такого поняття, як ПВК, немає".
Він додав, що Кремль урахує заяву письменника Захара Прилєпіна про те, що серед затриманих є кілька людей, які були з ним на Донбасі.
Про затримання 33 росіян, які перебувають у ПВК "Вагнер", влада Білорусі повідомила 29 липня. Понад 10 із них занесено до списку українського сайта "Миротворець" як учасників збройного конфлікту на Донбасі на стороні проросійських бойовиків.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час термінової наради із членами Ради безпеки заявив, що необхідно звернутися до відповідних структур Російської Федерації, щоб вони пояснили ситуацію з російськими бойовиками ПВК "Вагнер" у Білорусі.
Російський військовий журналіст Семен Пегов стверджує, що компанія "Вагнер" мала намір перекинути групу своїх бійців через Білорусь в Африку і білоруська влада знала про це. "Радио Свобода" вважає, що точкою призначення групи був Судан.
У Радбезі Білорусі заявили, що РФ не повідомляла про перекидання сил ПВК через Білорусь.
Про ймовірну вимогу екстрадиції українських бойовиків групи заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос, Міністерство закордонних справ України і Служба безпеки України.