У Кремлі повідомили, що РФ не робила жодних заяв про продовження "зернової угоди"
ЗМІ з посиланням на президента Туреччини Реджепа Ердогана повідомляли 14 липня, що Путін погодився з ним щодо продовження роботи "зернового коридору".
"Жодних заяв щодо цього ми не робили", – сказав російському "Інтерфаксу" Пєсков.
8 липня Ердоган висловився за продовження угоди на два роки.
13 липня Путін у розмові зі ЗМІ заявив, що Росія "може зупинити свою участь у "зерновій угоді" і "відразу ж приєднається" до неї, якщо "буде виконано всі обіцянки, які нам дали", його цитує сайт Кремля.
Контекст:
"Зернову угоду" вже кілька разів продовжували, але Росія неодноразово блокувала роботу "зернового коридору", відмовляючись реєструвати судна і проводити їх інспекцію.
Росія погрожувала, що "зернова угода" припинить своє існування, якщо до 18 травня 2023 року РФ не нададуть гарантій виконання її вимог, зокрема щодо аміаку, і висловилася проти "розширення або нескінченного продовження" угоди. Також РФ вимагає під'єднати "Россельхозбанк" до SWIFT, відновити постачання сільгосптехніки, запчастин і сервісне обслуговування, скасувати обмеження на страхування і зняти заборону на доступ до портів, посилаючись на меморандум Росія – ООН.
У підсумку у травні договір продовжили до 18 липня, зараз тривають переговори щодо його пролонгації. За продовження угоди висловлюються всі сторони, крім Росії.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш запропонував Путіну продовжити "зернову угоду" в обмін на під'єднання до міжнародної системи передавання фінансових повідомлень SWIFT дочірньої компанії "Россельхозбанка", стверджують джерела агентства Reuters.