У Кремлі заявили, що "ситуація" в Україні "не демонструє перспектив мирного врегулювання"
Так Пєсков прокоментував візит президента Франції Еммануеля Макрона в Китай і його прохання до Сі Цзіньпіна допомогти врегулювати "ситуацію" в Україні й посадити "всіх" за стіл переговорів.
"Китай має досить ефективний і значний потенціал із надання посередницьких послуг, і нещодавні дипломатичні успіхи Китаю це красномовно продемонстрували. Але з Україною ситуація поки що складна, не демонструє жодних перспектив для мирного врегулювання", – сказав представник Кремля.
Пєсков додав, що Москва враховує "офіційну і неофіційну позиції, які передають із Києва". За його словами, зараз немає інших шляхів, крім продовження "СВО" (так у РФ називають повномасштабне воєнне вторгнення в Україну. – "ГОРДОН")".
Сьогодні Макрон провів зустріч із Сі Цзіньпіном. Він заявив: розраховує на те, що лідер КНР "приведе Росію до тями" щодо агресії проти України.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного і південного напрямків.
Китай від початку повномасштабного нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.
Макрон прибув у Китай 5 квітня. Його візит триватиме до 7 квітня. Разом із ним приїхала президентка Єврокомісії. Фон дер Ляєн зазначила, що важлива тема зустрічей із Сі Цзіньпіном – війна в Україні
Перед візитом до Пекіна Макрон провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Обидва лідери заявили про свою спільну готовність залучити Китай для прискорення закінчення війни в Україні й узяти участь у побудові міцного миру в регіоні, повідомили в Єлисейському палаці.