У М'янмі військові знову відкрили вогонь по протестувальниках, є вбиті
Як зазначає видання, активісти, які виступають за демократію, закликали до загального страйку 2 травня, щоб відновити динаміку вуличних протестів. У підсумку в низці міст М'янми відбулися нові масові акції протесту. До мітингів також приєдналися в Манчестері (Великобританія), Мілані (Італія) і Тайбеї (Тайвань).
Акції, які відбулися у М'янмі, жорстко розганяли військові. У місті Хпакант унаслідок обстрілу вбили чоловіка, ще 20 людей поранено. За даними очевидців, військові кидали в мітингувальників гранати.
Ще троє людей загинули в місті Ветлет – демонстрантів там спершу обстрілювали гумовими набоями, а коли вони не розійшлися, то військові перейшли на бойові. Також по одному протестувальнику загинуло в містах Хсіпау і Наунгкіо.
Контекст:
Військові у М'янмі 1 лютого усунули від влади уряд Аун Сан Су Чжі і затримали інших очільників керівної партії "Національна ліга за демократію" і членів уряду. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив стурбованість тим, що сталося у М'янмі. Він назвав переворот серйозним ударом по демократичних реформах у країні. Вашингтон заявив про перегляд санкційного режиму проти М'янми через військовий переворот.
Після перевороту в країні почалися протести. У зв'язку з ними влада обмежила роботу Facebook, Instagram, Messenger і деяких серверів WhatsApp. 14 лютого у М'янмі майже повністю вимкнули інтернет.
Правоохоронці жорстко розганяють мітингувальників. За даними ООН, 13 березня вбили 18 осіб, а 14-го – 38, серед жертв є жінки і діти.
10 березня стало відомо, що мінфін США ввів санкції проти двох дорослих дітей військового лідера М'янми генерала Міна Ауна Хлайна. Санкції застосували проти Ауна П’яє Соне і Кхін Тірі Тета Мон, а також шести компаній, які їм належать. Європейський союз також запровадив санкції щодо 11 осіб, причетних до військового перевороту і репресій проти беззбройних протестувальників у М'янмі.
27 березня у М'янмі відбулися найжорсткіші розгони протестів, під час яких силовики застрелили щонайменше 114 осіб, серед них – 13-річна дівчинка, повідомляло агентство Myanmar Now. Агентство AFP, посилаючись на дані моніторингової групи, писало, що загиблих було приблизно 90.
Загалом за час протестів у М'янмі загинуло 765 осіб, повідомляє Асоціація з допомоги політичним в'язням (AAPP).