У мін'юсті Вірменії не вважають поточні протести в країні переворотом

23 квітня вуличні акції протесту в Єревані змусили прем'єр-міністра Сержа Саргсяна піти у відставку
Фото: ЕРА

Влада Вірменії відкидає застосування сили проти мітингувальників, якщо їхні дії не загрожують життю і здоров'ю громадян, заявив виконувач обов'язків міністра юстиції країни Давид Арутюнян.

У мін'юсті Вірменії вважають поточні протести в країні політичним процесом, заявив на брифінгу 28 квітня виконувач обов'язків міністра юстиції Давид Арутюнян, повідомляє ТАСС.

За його словами, "свободу мітингів і демонстрацій регулює законодавство".

Відповідаючи на запитання "Интерфакса", чи є дії опозиції спробою перевороту і повалення конституційного ладу, Арутюнян відповів, що "це спосіб вираження громадянами свого невдоволення, протесту".

Він додав, що "якщо процес не буде вирішено політичним шляхом, то імовірно, що народ знову вийде на вулиці" і країна опиниться "в замкнутому процесі".

Арутюнян наголосив, що влада Вірменії відкидає застосування сили проти мітингувальників, якщо їхні дії не загрожують життю і здоров'ю громадян.

23 квітня вуличні акції протесту в Єревані змусили прем'єр-міністра Сержа Саргсяна піти у відставку. Із 2008-го до 2018 року він був президентом Вірменії і намагався зберегти свою владу на новій посаді після переходу країни до парламентської форми правління.

Виконувачем обов'язків глави уряду став перший віце-прем'єр, соратник Саргсяна, колишній топ-менеджер російського "Газпрому" Карен Карапетян.

24 квітня в.о. прем'єр-міністра повідомив, що скасував заплановану зустріч із лідером протестів, опозиційним депутатом Ніколом Пашиняном. За словами Карапетяна, опозиціонер "висунув нові умови" і в такий спосіб відмовився від діалогу. Пашинян заявив, що влада намагається використовувати відставку Саргсяна для збереження впливу керівної Республіканської партії.

25 квітня активісти відновили протести у країні. Того самого дня президент Вірменії Армен Саркісян оголосив про початок консультацій із парламентськими і непарламентськими політичними силами.

Після розпаду урядової коаліції опозиційна парламентська фракція "Єлк" висунула кандидатуру свого голови Пашиняна на посаду прем'єр-міністра. Вибори нового прем'єра країни можуть пройти 1 травня.