У МЗС РФ заявили, що доля проекту резолюції Радбезу ООН щодо хіматаки в Сирії "перекрита" авіаударом США
Заступник міністра закордонних справ РФ Геннадій Гатилов засумнівався, що країнам – членам Ради безпеки ООН "удасться перескочити на загальноприйнятний текст" щодо хіматаки в Сирії.
Доля проекту резолюції Ради Безпеки ООН щодо інциденту з використанням хімічної зброї в Сирії 4 квітня "перекрита" авіаударом США по аеродрому сирійських урядових військ, заявив заступник міністра закордонних справ РФ Геннадій Гатилов у коментарі "Интерфаксу".
Він зазначив: щодо проекту резолюції нічого невідомо. За словами Гатилова, важко розраховувати на те, що "нам удасться перескочити на загальноприйнятний текст".
Заступник голови МЗС РФ заявив, що російська сторона "зробила відверті спроби, і наша мета полягала в тому, щоб предметно розібратися, що сталося".
Він додав, що Росія пропонувала провести розслідування інциденту з використанням хімічної зброї. Він припустив, що "після американської агресії проти Сирії, після нападу, напевно, це питання фактично відпало".
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що про удар повідомили російські війська. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп.
В армії президента Сирії Башара Асада заявили про шість загиблих через атаку, в Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотири.
Рішення Трампа стало відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї у провінції Ідліб під час атаки 4 квітня, заявили в міноборони США. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, загинули щонайменше 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, постраждали ще 546 людей, з-поміж яких велика кількість дітей.
Екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо застосування хімічної зброї в сирійській провінції Ідліб завершилося без ухвалення резолюції. Представники Росії та Китаю заявили, що необхідності в такій резолюції немає.