У Німеччині 125 представників католицької церкви здійснили колективний камінг-аут

Учасники акції вимагають припинити дискримінацію ЛГБТК-людей у церкві
Фото: depositphotos.com
У Німеччині 125 представників католицької церкви в межах ініціативи #OutInChurch публічно заявили про свою належність до ЛГБТК-спільноти. Про це 24 січня повідомила Deutsche Welle.

Серед тих, хто здійснив камінг-аут, колишні та нинішні священники, учителі, церковні адміністратори і волонтери.

Усі вони приєдналися до ініціативи #OutInChurch, попросивши церкву покінчити із "застарілими положеннями церковного вчення" в питанні сексуальної орієнтації та гендеру.

Члени церковної громади опублікували в Instagram сім вимог, серед яких:

  • дати їм можливість жити відкрито як представники ЛГБТК+ і водночас працювати в церкві;
  • дозволити представникам ЛГБТК+ обіймати будь-яку посаду в церкві без дискримінації;
  • змінити церковне трудове законодавство так, щоб ЛГБТК-люди могли відкрито працювати без дискримінації та загрози звільнення;
  • переглянути дискредитувальні постулати церковного вчення про сексуальність, сексуальну і гендерну ідентичності з урахуванням положень сучасної теології та науки;
  • щоб церква не відмовляла ЛГБТК+ людям чи парам у Божому благословенні й доступі до обрядів;
  • щоб церква протистояла будь-якій формі дискримінації та просувала культуру різноманітності;
  • щоб єпископи взяли на себе відповідальність від імені церкви за багаторічну дискримінацію ЛГБТК+ спільноти.

Частиною кампанії також став документальний фільм Wie Gott uns schuf ("Якими нас створив Бог"), де люди відкрито чи анонімно розповідають про досвід життя та роботи в церковних структурах зі своєю гендерною і сексуальною ідентичністю. Петиція на підтримку #OutInChurch набрала понад 12 тис. підписів.

Контекст:

У Німеччині дозволено одностатеві шлюби. Відповідний законопроєкт Бундестаг схвалив 30 червня 2017 року. Документ також дозволив одностатевим парам усиновлювати дітей. 21 липня закон підписав президент країни Франк-Вальтер Штайнмаєр.

1 жовтня 2017 року у країні зареєстрували перший одностатевий шлюб. За два роки у Німеччині зареєстрували понад 70 тис. одностатевих шлюбів.