У Німеччині назвали ще одну причину відмови у постачанні танків Україні

За словами Шольца, від 20% до 30% німців не згодні ні з політикою санкцій, ні з постачанням зброї Україні
Фото: EPA

Німеччина не постачає в Україну танків західного зразка зокрема тому, що влада враховує думку громадян, які не згодні з політикою санкцій та постачанням зброї. Про це канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав в інтерв'ю Welt.

Він розповів, що Німеччина круговими постачаннями досягла того, що Чехія, Словенія, Словаччина і Греція вже доправили Україні понад 100 радянських танків. Українська сторона може їх використати одразу, оскільки має для них необхідні запчастини і боєприпаси.

"Але факт залишається фактом: питання про те, яку зброю ми постачаємо, ґрунтується на дуже чіткому принципі – не діяти поодинці… Моє враження від розмов із громадянами: від 20% до 30% не погоджуються ні з політикою санкцій, ні з постачанням зброї. Серед них виборці практично всіх політичних напрямів – ХДС/ХСС, ВДП, "Зелених", а також СДПН. Я сперечаюся з тими, хто сумнівається, і пояснюю причини наших рішень", – зазначив Шольц.

Канцлер додав, що багато німців вважають зважений курс уряду правильним.

"Тож думка дуже широка, ми не маємо випускати це з уваги, якщо ми хочемо триматися разом як суспільство", – наголосив він. 

Контекст:

Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї.

Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

Німецький таблоїд Bild 8 липня писав, що Німеччина обіцяла Україні зброї на €675 млн, але доправила лише 39,9%. А 20 липня Welt повідомив, що Німеччина скоротила військову підтримку України.

1 серпня в Україну з Німеччини доправили третю установку РСЗВ Mars II, зокрема, Німеччина надасть ще для військових цілей 16 броньованих мостоукладачів Biber.

22 серпня міністерство оборони ФРН відхилило пропозицію депутатів Бундестагу доправити Україні ще більше зброї, оскільки це спричинить ослаблення бундесверу.