Німеччина передала Україні ще чотири зенітні САУ Gepard, усього – 24

Німецька зброя, надана Україні, допомагає їй у контрнаступі проти російських окупантів, зазначав Шольц 12 вересня
Фото: EPA
До України останніми днями доправили ще чотири зенітні самохідні артилерійські установки (САУ) Gepard із Німеччини, довівши загальну кількість одиниць цього озброєння до 24.

Про це повідомляють на сайті уряду ФРН 13 вересня.

Ще шість Gepard та 6 тис. боєприпасів до них готують до відправлення в Україну.

Канцлер ФРН Олаф Шольц говорив 12 вересня, що німецька зброя, надана Україні, допомагає їй у контрнаступі проти російських окупантів на сході країни. Водночас Шольц відмовився давати Україні танки Leopard.

В інтерв'ю Politico, яке вийшло 11 вересня, глава міноборони Німеччини Крістіне Ламбрехт пояснила, що бундесвер фінансово був "урізаний" у минулі роки і через це запаси армії ФРН виснажені. За словами чиновниці, вона хотіла б надати Україні більше оборонної допомоги, але це неможливо.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 з 900 пусковими пристроями, 10 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (разом з Нідерландами), наголошують на сайті уряду. Також українським військовим від ФРН надійшли каски, обмундирування, намети та медикаменти. Німецький таблоїд Bild підрахував, що Німеччина обіцяла Україні зброї на 675 млн.

Про те, що Німеччина передала Україні перші три німецькі зенітки Gepard, 25 липня розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

Можливості німецьких САУ Gepard 8 серпня продемонструвало оперативне командування "Південь" ЗСУ.