"Сигнали з Німеччини розчаровують". Кулеба прокоментував відмову ФРН передати Україні бойову бронетехніку
"Сигнали з Німеччини розчаровують, тоді як Україні зараз потрібні Leopard та Marder, щоб звільняти людей та рятувати їх від геноциду. Жодного раціонального аргументу, чому цю зброю не можна надати, – лише абстрактні страхи та виправдання", – написав він.
Кулеба запитав: "Чого боїться Берлін, а Київ – ні?"
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
12 вересня міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що ФРН поки що не має наміру постачати Україні бойову бронетехніку, підкресливши, що поки "жодна країна не передала бойових машин піхоти чи основних бойових танків західного виробництва". За її словами, ФРН домовилася з партнерами, що "Німеччина не вживатиме таких дій в односторонньому порядку".
Раніше у вересні Ламбрехт говорила, що "дуже хотіла б дати набагато більше Україні", але це неможливо через те, що в минулі роки фінансування німецьких збройних сил було сильно урізане.
Канцлер ФРН Олаф Шольц також заявляв, що не постачатиме Україні німецьких танків Leopard 2, тому що Німеччина "не намагається діяти односторонньо".
Контекст:
Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту й погодилася постачати озброєння в Україну.
ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, сім самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000, 50 протибункерних ракет, зенітні установки Gepard, кілька установок РСЗВ Mars II та іншу зброю. Також українські військові отримали від ФРН каски, обмундирування, намети та медикаменти.
Німецький таблоїд Bild 8 липня писав, що Німеччина обіцяла Україні зброї на €675 млн, але доправила лише 39,9%. А 20 липня Welt повідомив, що Німеччина скоротила військову підтримку України.
22 серпня міністерство оборони ФРН відхилило пропозицію депутатів Бундестагу надати Україні ще більше зброї, оскільки це спричинить ослаблення бундесверу.