У Німеччині зупинили дозвіл на будівництво "Північного потоку – 2" після позову екологів

"Газпром" має намір запустити "Північний потік – 2" цього року
Фото: nord-stream2.com
Дію дозволу на будівництво газопроводу "Північний потік – 2" зупинено до кінця травня після звернення в суд екологів. Про це російському "Інтерфаксу" повідомила представниця федерального відомства із судноплавства і гідрографії BSH.

Позов має зупиняльну дію, дозвіл на будівництво газопроводу не має чинності до кінця травня. Подальше рішення буде ухвалювати суд, пояснила представниця.

"РИА Новости" з посиланням на пресслужбу суду Гамбурга додало, що дату початку слухань за позовом німецьких екологів не визначено, її не оголосять і найближчим часом.

Такі процеси "часто бувають дуже складними", через це збільшується час процедури, зауважили в суді.

Контекст:

Німецька екологічна організація "Союз охорони природи та біорізноманіття" (NABU) подала позов проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2" 3 травня.

NABU разом з іншою природоохоронною організацією Deutsche Umwelthilfe у січні подали скаргу на дозвіл будівництва "Північного потоку – 2" у виключній економічній зоні Німеччини, який видало федеральне морське і гідрографічне агентство. У підсумку відомство вирішило зупинити дію дозволу на час розгляду за скаргами екологів.

BSH 1 квітня відхилило претензії екологів про шкоду трубопроводу довкіллю. Після цього Deutsche Umwelthilfe вимагала від суду Гамбурга скасувати рішення регулятора, який видав дозвіл на будівництво газопроводу у водах Німеччини.

"Північний потік – 2" має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У лютому 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу "Північний потік – 2" або перебувають на стадії виходу. Причиною цього стали можливі нові санкції щодо проєкту з боку США. Німеччина наполягає на завершенні будівництва.

Nord Stream 2 AG повідомляла на початку квітня, що до 31 березня залишалося прокласти приблизно 121 км труб. За інформацією оператора, це становило 5% від загальної протяжності газопроводу.

У "Газпромі" заявляли, що мають намір ввести "Північний потік – 2" в експлуатацію цього року.