У Німеччині зафіксовано третю людину у світі, яка, імовірно, вилікувалася від ВІЛ – The New Scientist
Пацієнт у Дюссельдорфі продемонстрував тривалу стійку ремісію після припинення терапії ВІЛ, пише The New Scientist.
Після новини про лікування жителя Великобританії від ВІЛ лікарі у Дюссельдорфі (Німеччина) повідомили, що, ймовірно, утретє в історії домоглися лікування людини від вірусу імунодефіциту. Про це написав 5 березня The New Scientist.
Про лікування від ВІЛ британця напередодні повідомила газета The Guardian.
За даними лікарів, пацієнту в Дюссельдорфі зробили трансплантацію кісткового мозку донора з мутацією в гені CCR5, яка забезпечує стійкість до зараження вірусом імунодефіциту. Після цього він демонстрував стійку ремісію упродовж трьох місяців після припинення антивірусної терапії. За деякий час після трансплантації йому рекомендували припинити приймати ліки від ВІЛ.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 2017 року в Європі було зафіксовано понад 159 тис. нових випадків ВІЛ, із яких 104 тис. – у Росії (71,1 випадок на 100 тис. осіб). Високі показники рівня зараження ВІЛ зафіксовано також в Україні (37 випадків на 100 тис. осіб) та Білорусі (26,1).
В Україні, за оцінками експертів Об'єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД (UNAIDS), із ВІЛ-інфекцією живе приблизно 240 тис. осіб, утім, лише кожен другий знає про свій діагноз, зазначає Фонд Олени Пінчук. Станом на 1 жовтня 2018 року на обліку в Україні перебували 144 633 ВІЛ-позитивні пацієнти.
У 2019 році в межах співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) на ВІЛ планують протестувати 250 тис. українців, повідомляло МОЗ України.