У Пентагоні розповіли, яке озброєння увійшло до нового пакету військової допомоги для України на $350 млн
Зазначають, що це 34-й пакет військової допомоги, який США виділяють за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону із серпня 2021 року.
До нового пакету, зокрема, увійшли:
- боєприпаси для РСЗВ HIMARS;
- 155-мм артилерійські снаряди;
- 25-мм боєприпаси;
- високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM;
- 81-мм і 60-мм мінометні системи та мінометні снаряди;
- комплекси протитанкового озброєння АТ-4;
- гранатомети, стрілецька зброя і боєприпаси до них;
- підривні боєприпаси та обладнання для подолання перешкод;
- обладнання для розмінування;
- тепловізійні системи, оптика та лазерні далекоміри;
- річкові патрульні катери;
- тестове та діагностичне обладнання для технічного обслуговування та ремонту автомобілів;
- запчастини та інше польове обладнання.
"Щоб задовольнити потреби України на полі бою, Сполучені Штати й далі працюватимуть зі своїми союзниками та партнерами, щоб надати Україні основні можливості", – наголосили у Пентагоні.
Контекст:
Сполучені Штати послідовно підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. Від початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Передостанній, 33-й пакет військової допомоги для України за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону на $400 млн США оголошували 3 березня.
Загалом Сполучені Штати виділили Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад $33,2 млрд із моменту приходу до влади адміністрації президента Джо Байдена, зокрема понад $32,5 млрд – від початку повномасштабного вторгнення Росії, зазначили у Пентагоні 20 березня.