У Південній Кореї повідомили про рекордний приріст і смертність від COVID-19 за добу, є штам "Омікрон"

У Південній Кореї у тяжкому стані перебуває понад 700 інфікованих коронавірусом
Фото: ЕРА
4 грудня у Південній Кореї підтвердили 5352 нові випадки коронавірусної інфекції, що є рекордним показником за добу з початку епідемії COVID-19. Про це з посиланням на Корейське агентство з контролю та профілактики захворювань (KDCA) повідомляють агентства Reuters та Associated Press.

Щоденний приріст інфікованих втретє протягом тижня перевищив число 5 тис.

Упродовж 24 годин зафіксовано і максимальну від початку епідемії кількість померлих пацієнтів із COVID-19 – 70 людей.

За даними агентств, у південнокорейських лікарнях перебуває загалом 752 інфікованих, стан яких оцінюють як серйозний і критичний.

Південна Корея, де нині 91,7% жителів повністю вакциновано проти коронавірусу, з липня переживає найсерйознішу хвилю COVID-19. Усього від початку епідемії в країні підтвердили вже 467,9 тис. випадків коронавірусної інфекції, померло 3809 пацієнтів із COVID-19.

4 грудня у Південній Кореї виявили трьох інфікованих новим штамом коронавірусу "Омікрон", і загальна кількість таких хворих сягнула дев'яти. Серед них – пара, яка була вакцинована і нещодавно повернулася з Нігерії. Медики припускають, що кількість інфікованих зі штамом "Омікрон" зросте, оскільки один із хворих відвідав тиждень тому церковний захід, на якому були сотні людей.

Через погіршення епідемічної ситуації в Південній Кореї з наступного тижня забороняють приватні збори груп більш ніж із семи осіб у столиці країни Сеулі та прилеглих містах. Заборонено також прибуття іноземців із дев'яти країн Африки, зокрема з ПАР та Нігерії.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ПАР 22 листопада виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, який має велику кількість мутацій, що викликають занепокоєння. ВООЗ надала йому назву "Омікрон".

У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими.