У Південній Кореї заявили, що у КНДР є 104 ядерні об'єкти
Зі 104 ядерних об'єктів, якими володіє Північна Корея, 40 має бути демонтовано в межах денуклеаризації, повідомляє південнокорейський телеканал KBS.
У КНДР є 104 ядерні об'єкти, зокрема 40 основних, які мають демонтувати в межах денуклеаризації. Про це повідомляє південнокорейський телеканал KBS із посиланням на перелік, отриманий із офіційних джерел.
Згідно з ним, до 40 основних об'єктів входить 15 ядерних дослідницьких і наглядових об'єктів, вісім уранових рудників і п'ять атомних електростанцій, об'єкти зі збагачення урану і два полігони для випробувань.
Об'єкти зосереджені в Йонбені, Пхеньяні і Пхьонсані в західних частинах країни, ядерні дослідницькі установки й електростанції переважно розташовані у східних регіонах.
Телеканал підкреслив, що вперше було оприлюднено місцерозташування й назви головних ядерних об'єктів КНДР.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і глава Північної Кореї Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч тет-а-тет на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, що відбувся цього самого дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
У серпні держсекретар США Майк Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов'язанням щодо денуклеаризації.
Наприкінці вересня міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо заявив, що Північна Корея не може відмовитися від своєї ядерної зброї "в односторонньому порядку", без гарантій безпеки з боку Сполучених Штатів. За його словами, санкції США посилюють недовіру Пхеньяна.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн під час саміту підпишуть двосторонній договір, однак делегації не погодили тексту угоди.
Міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо зазначив, що США на саміті в Ханої висунули додаткові вимоги, через які не було досягнуто згоди. Він не уточнив, про що конкретно йшлося.
Джерела The New York Times повідомили, що американська сторона не погодилася зняти з КНДР санкції, які, на думку Вашингтона, могли призвести до продовження збагачення урану в секретному ядерному центрі поблизу Пхеньяна.